Prvi vikend u listopadu i ove je godine rezerviran za Bučijadu – jednu od najvećih turističko-gastronomskih manifestacija Zagrebačke županije. Od danas do nedjelje, Ivanić-Grad će ponovno biti središte buča i bučinog ulja.

Ovogodišnja Bučijada donosi tri dana najvećeg sajma bučinog ulja i proizvoda od buča u Hrvatskoj, a posjetitelje očekuje više od 200 izlagača te bogata ponuda jesenskih dekoracija. Sam gradski park bit će posebno uređen – s više od deset tona buča i prigodnih ukrasa.

Na meniju će se naći specijaliteti poput bučnice, bučokremšnite, pralina i čokoladiranih bučinih koštica, a za najmlađe su pripremljene radionice, igraonice i natjecanja. Glavna pozornica donosi i glazbeni program – danas nastupaju Frajle i Maligani, u subotu Doris Dragović, a u nedjelju Grše.

Posebna atrakcija bit će Pumpkin Workout u subotu u 12 i 30, kada će glumac i trener Mario Valentić pokazati kako buča može poslužiti i kao rekvizit za vježbanje.

Svečano otvorenje Bučijade, pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije, održat će se u petak, 3. listopada, na glavnoj pozornici u centru Ivanić-Grada s početkom u 19 sati.