Dan branitelja Grada Garešnice te općina Berek, Hercegovac i Velika Trnovitica obilježen je danas nizom svečanosti kojima je odana počast hrvatskim braniteljima i obilježena 35. obljetnica osnutka Kluba 1. satnije Zbora narodne garde 91 Garešnica.
Program je započeo svečanim otvorenjem potpuno obnovljenog Trga hrvatskih branitelja i Ulice Vladimira Nazora. Obnovom središta Garešnica je dobila moderniji i funkcionalniji javni prostor, a uz novu prometnicu i nogostupe izgrađena je i biciklistička staza koja će pridonijeti većoj sigurnosti svih sudionika u prometu.
Svečanosti su nazočili potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić, gradonačelnik Garešnice Josip Bilandžija, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti i obrazovanje Bjelovarsko-bilogorske županije Andrea Bengez, načelnik Općine Berek Mato Tonković, načelnik Općine Hercegovac Boro Bašljan i načelnik Općine Velika Trnovitica Ivan Marković, predstavnici Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije te pripadnici 1. satnije ZNG-a Garešnica.
Brojni građani okupili su se kako bi zajedno obilježili ovaj važan dan i svjedočili završetku jednog od najznačajnijih projekata uređenja središta Garešnice, kojim je grad dobio kvalitetniji, sigurniji i ugodniji prostor za svakodnevni život.
Nakon otvorenja uslijedilo je polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod spomen-obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u Ulici Vladimira Nazora. Počast su odali predstavnici državne, regionalne i lokalne vlasti, braniteljskih udruga, obitelji poginulih branitelja te brojni građani, prisjećajući se svih koji su svoje živote položili za slobodu i neovisnost Republike Hrvatske.
Središnji dio programa održan je u Hrvatskom domu, gdje je organizirana svečana akademija povodom Dana branitelja i 35. obljetnice osnutka Kluba 1. satnije ZNG 91 Garešnica. Obilježavanje je nastavljeno svetom misom za sve poginule hrvatske branitelje u župnoj crkvi Blažene Djevice Marije u Garešnici, nakon koje je za branitelje, uzvanike i građane organizirano zajedničko druženje uz ručak na jezeru Skresovi.
Obilježavanje Dana branitelja još je jednom okupilo hrvatske branitelje, njihove obitelji, predstavnike institucija i brojne građane u zajedničkom odavanju počasti svima koji su sudjelovali u obrani Hrvatske te podsjetilo na važnost očuvanja uspomene na njihovu žrtvu i doprinos stvaranju samostalne hrvatske države.
Imate priču ili informaciju?
Želite na neki problem upozoriti ili nekoga istaknuti?
Pošaljite nam poruku.
Vaši podaci neće biti javno objavljeni niti proslijeđeni trećim stranama.












