Ivanić-Grad spreman je za svoju najveću jesensku manifestaciju, jubilarnu 20. Bučijadu, koja će se održati od danas do nedjelje. Ova trodnevna manifestacija donosi bogat program, prilagođen svim generacijama, s naglaskom na domaće delicije, glazbene nastupe i kulturne sadržaje.
Program počinje svečanim otvorenjem u petak u 17:00 sati, nakon čega slijedi premijera dokumentarnog filma povodom 20 godina Bučijade. Glazbeni dio manifestacije otvara Tamburaški orkestar HRT-a s posebnim gostom, solistom Rokom Vuškovićem, dok će vrhunac večeri biti koncert Jelene Rozge u 20:00 sati. Petak završava Disco Lonjom u 22:00 sata.
Subota nudi bogat program za sve uzraste. Od 10:00 sati, posjetitelji mogu uživati u glazbenom programu “Glazba & mladi” s nastupima osnovnoškolskih bendova, dok će u 11:00 sati biti otvoren sajam bučinog ulja. Plesni program “Bučijada pleše” započinje u 13:00 sati, a večer će obilježiti koncerti Singrlica & Sudar Percussion te Joleta. Zabava će se nastaviti uz DJ-a do kasno u noć.
Nedjelja je rezervirana za folklorni program, koji počinje u 10:00 sati, s nastupima kulturno-umjetničkih društava, a vrhunac dana bit će nastup Tonyja Cetinskog u 20:00 sati. Voditelj programa, Luka Bulić, svojim humorom i energijom pridonijet će atmosferi.
Posjetitelji tijekom cijelog vikenda mogu uživati u štandovima s domaćim proizvodima, kreativnim radionicama i brojnim delicijama od buče. Bučijada obećava tri dana zabave, tradicije i bogatog kulturnog sadržaja.