Proglašeni najbolji u sportu Grada Bjelovara u 2020. godini

foto / Lorenzo Kocijan

U Kulturnom i multimedijskom centru u Bjelovaru održano proglašenje najboljih sportašica, sportaša i sportskih ekipa Grada Bjelovara u 2020. godine po kriterijima Športske zajednice Grada Bjelovara, Sportskog saveza sportaša s invaliditetom i Sportskog saveza gluhih Grada Bjelovara.

Nagrade zaslužnima dodijelio je bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak te predsjednik Športske zajednice Grada Bjelovara Željko Maletić.

Najbolja sportašica je rukometašica Josipa Mamić iz Ženskog rukometnog kluba Bjelovar, dok je titulu najboljeg sportaša i ove godine ponio Miran Maričić iz Streljačkog kluba Bjelovar 1874. U juniorskoj kategoriji najbolja je Ela Jelić iz Taekwondo klub Omega, odnosno Fran Kaminski iz Streljačkog društva Bjelovar 1874.

Izvršni odbor Športske zajednice Grada Bjelovara je na temelju članka 19. Pravilnika o javnim priznanjima koja dodjeljuje Športska zajednica donio odluku o dodjeli športskih priznanja za 2020. godinu i to:

Trofej Športske zajednice:

Željko Rogulja, streljaštvo,

Zlatna Plaketa Športske zajednice:

Miroslav Habijanec, rukomet,

Posebna priznanja Športske zajednice:

– Ena Daskijević, taekwondo

– Dario Kudumija, rukomet

– Tibor Jurjević, rukomet

– Udruga Sparte Bjelovar, veslanje

-HŠD Bjelovar ”’Šumari”, veslanje

-Malonogometni klub Bjelovar, nogomet

-Plesni par ŠPH H-8 Petra Filipan i Borna Kovačević, športski ples

SENIORKE – pojedinačno:

1. mjesto Josipa Mamić Ženski rukometni klub Bjelovar,

2. mjesto Tatjana Banjac Streljačko društvo Bjelovar 1874,

3. mjesto Anja Popović Taekwondo klub Fox.

SENIORI – pojedinačno:

1. mjesto Miran Maričić Streljačko društvo Bjelovar 1874,

2. mjesto Marko Erjavac Taekwondo klub Fox,

3. mjesto Željko Košutić Kuglački klub Bjelovar.

JUNIORKE – pojedinačno:

1. mjesto Ela Jelić Taekwondo klub Omega,

2. mjesto Ema Guskić Ženski rukometni klub Bjelovar,

3. mjesto Ines Popović Taekwondo klub Fox.

JUNIORI – pojedinačno:

1. mjesto Fran Kaminski Streljačko društvo Bjelovar 1874,

2. mjesto Eric Santo Kickboxing klub KOBRA Bjelovar,

3. mjesto Lovro Horvat Nogometni klub Bjelovar.

KADETKINJE – pojedinačno:

1. mjesto Karolina Kiš Taekwondo klub Omega,

2. mjesto Ema Bugarinović Taekwondo klub Fox,

3. mjesto Ramona Pečar Športski plesni klub H-8.

KADETI – pojedinačno:

1. mjesto Domagoj Punčec Taekwondo klub Omega,

2. mjesto Matej Čavlović Streljačko društvo Bjelovar 1874,

3. mjesto Martin Rovišćanec Atletski klub Bjelovar.

SENIORKE – ekipno:

1. mjesto Ženski rukometni klub Bjelovar

2. mjesto Stolnoteniski klub Bjelovar

3. mjesto Ženski odbojkaški klub Bjelovar

SENIORI – ekipno:

1. mjesto Streljačko društvo Bjelovar 1874

2. mjesto Kuglački klub Bjelovar

3. mjesto Nogometni klub Mladost Ždralovi

JUNIORKE – ekipno:

1. mjesto Stolnoteniski klub Bjelovar

2. mjesto Taekwondo klub Omega

3. mjesto Ženski rukometni klub Bjelovar

JUNIORI – ekipno:

1. mjesto Streljačko društvo Bjelovar 1874

2. mjesto Malonogometni klub Bjelovar

3. mjesto Nogometni klub Bjelovar

KADETKINJE – ekipno:

1. mjesto Taekwondo klub Omega

2. mjesto Stolnoteniski klub Bjelovar

3. mjesto Ženski odbojkaški klub Bjelovar

KADETI – ekipno:

1. mjesto Streljačko društvo Bjelovar 1874

2. mjesto Stolnoteniski klub Bjelovar

3. mjesto Košarkaški klub Bjelovar