Rukomet – proteklog vikenda uspješne bile i rukometašice i rukometaši Bjelovara

Rukometašice Bjelovara slavile su protiv Osijeka u 15. kolu 1. HRL 29:26, dok su se rukometaši vratili s tri boda s gostovanja kod Umaga u 15. kolu Paket 24 Premijer lige, bilo je 20:25.

Umag nije uspio napraviti još jedan podvig i nakon Poreča zaustaviti zahuktali Bjelovar. Već po brojnim izjednačenjima u prvom dijelu i čvrstim obrana bilo je jasno da će to biti susret s malo pogodaka. U završnici prvog dijela, Bjelovar je malo bolje reagirao i uspio osigurati plus tri (10:13). Silno se domaćin trudio u nastavku da to dostigne, ali nije uspio. Dapače, Bjelovar je u 48. imao plus šest i već tada je bilo jasno da bodovi odlaze iz Umaga. Gabriel Buvinić sa sedam pogodaka predvodio je domaću momčad. Gosti su uz izvrsnog Dubravka Grgića na vratima (14 obrana), imali odličnog pojedinca i u prvom strijelcu Paket24 Premijer lige, Tiboru Jurjeviću koji je postigao sedam pogodaka.

Standings provided by SofaScore LiveScore

I rukometašice Bjelovara i Osijeka promijenile su trenere u posljednjih desetak dana. Zato je bilo zanimljivo vidjeti tko će bolje reagirati i ostati u priključku s vrhom. Domaćin je bio mirniji, odlučniji na početku susreta. Prvu veću prednost uspio je stvoriti sredinom poluvremena kad bježi na plus pet (9:4). Ali Osijek se uspijeva posložiti, pa u 22. imamo izjednačenje 11:11. Ipak, na predah se odlazi s prednošću Bjelovara 16:13. Čuvao je domaćin svoju prednost i u nastavku. Osječanke su doduše dvaput uspjele doći na minus jedan (24:23, 25:24), ali ne i do izjednačenja ili vodstva. Serijom 3:0, Bjelovar je prelomio susret sedam minuta prije kraja i zadržao četvrto mjesto na ljestvici. Briljantna je bila Ema Guskić s 11 pogodaka. Karmela Pokopac je upisala 12 obrana. Kod gošći, uobičajeno najbolja Dora Lacković sa osam pogodaka.