Rukometašice Bjelovara izgubile u prvoj utakmici 1/8 finala Challenge cupa – PAOK POBIJEDIO 28:21

Pred rukometašicama Bjelovara će u nedjelju u 16 sati biti težak zadatak, jer za prolaz u ¼ finale Challenge cupa morat će nadoknaditi zaostatak od 7 golova.

Naime u prvoj utakmici koju su odigrale protiv PAOK-a u Solunu izgubile su 28:21.

Sve je izgledalo odlično na početku jer su rukometašice Bjelovara povele s 0:4 i vodile veći dio prvog poluvremena, no Grkinje su do kraja poluvremena utakmicu dovele u egal, pa se na odmor otišlo s rezultatom 11:11.

Bjelovarčanke su se dobro držale do otprilike polovice drugog poluvremena kada su Grkinje počele raditi razliku. Razlog za ovakav poraz vjerojatno je i u velikom broju isključenJa na strani Bjelovara čak 6, što su Grkinje znale iskorisiti i s igračicom više zabile su 9 golova. Grkinje su pak imale samo 1 isključenje.

I sedmeraca su Grkinje imale čak 10 dosuđenih, a iskoristile su 8, dok su Bjeloavrčanke sa 7 metara pucale 4 puta i dva puta pogodile.

U redovima Bjelovara najefikasnije su bile Ema Guskić i Ana Malec sa po 5 postignutih golova, dok je u redovima Grkinja, Chatziparasidou zabila čak 10 golova.