Paket 24 Premijer liga, 14.kolo: RK Bjelovar dobio Sesvete u zadnjoj sekundi

Derbi začelja 14. kola Paket 24 Premijer lige pripao je rukometašima Bjelovara koji su ugostili Sesvete. Sesvete su naime, bile dominantne i vodile veći dio susreta, ali nisu imale mirnoću privesti susret kraju. Nakon što su u prvom dijelu imale i tri gola razlike Sesvete su s nekoliko pogrešaka u završnici vratile Bjelovar u susret pa se na predah otišlo rezultatom 10:11. Još 15-tak minuta vodili su gosti u nastavku. Onda prednost prelazi na stranu domaćina. Šest minuta prije kraja su Bjelovar je imao plus dva. Sesvete se vraćaju i na 21:21 imaju napad koji nije realiziran. Bjelovar je tako dobio priliku da u posljednjih 90 sekundi stigne do pobjede i ostvario je to doslovno u posljednjoj sekundi udarcem Dominika Smojvera s devet metara. S devet pogodaka Filip Jurišić bio je najefikasniji u domaćim redovima. Dodajmo kako Bjelovar nije iskoristio četiri  sedmerca.

Sretan je nakon utakmice bio trener Bjelovara Goran Mrđen: „Konačno! Nažalost s tim penalima problemi, da smo zabili penale kad smo vratili minus dva u plus jedan, dva mislim da bi to mirnije završili. Trebalo je ovo izdržati. I kad smo griješili bacali smo se na glavu. Hvala Bogu da smo ovo prelomili, nije nebitno da s njima imamo isti broj bodova i međusobni skor bolji“,rekao je Mrđen.

U 15. kolu Bjelovar gostuje kod trećeplasiranog Poreča.