Župan Bajs i načelnik Mavrin svečano otvorili cestu Babinac-Gornja Petrička

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i načelnik Općine Ivanska Željko Mavrin otvorili su danas novoasfaltiranu prometnicu Babinac-Gornja Petrička u dužini od 1 100 metara, vrijednosti radova 880 tisuća kuna koje je s 50 % iznosa financirala Županijska uprava za ceste, a s 50 % Općina Ivanska.

Prometnica je to čija je modernizacija razveselila mještane ovih dvaju naselja, ali i stanovnike Općine Ivanska te koja će doprinijeti još boljoj prometnoj povezanosti mjesta Babinac  i Gornje Petričke.

– Ovu cestu smo čekali jako dugo. Prije nekih 16 godina asfalt je prošao kroz selo, A ostao je neasfaltiran spoj do sela Babinac u dužini od jednog kilometra. Ova cesta nam je vrlo važna jer naši mladi mještani njome idu na posao – rekao je Josip Brajković iz Gornje Petričke.

Na području Općine Ivanska u ovoj godini obnovljeno je oko 6 km prometnica, velikim dijelom sredstvima upravo Županijske uprave za ceste. Dobru suradnju između Općine Ivanska i županije Bjelovarsko-bilogorske istaknuo  je i načelnik općine Željko Mavrin.

– Najviše se moram zahvaliti našem županu Damiru Bajsu  koji nam je omogućio da se toliko asfaltira i obnovi prometnica na području naše općine. Bio je jedan vremenski period u kojem se nije asfaltiralo i nije ulagalo u prometnice i mogli bi reći da je to bio jedan od razloga što  su nam se ljudi s rubnih područja i iselili. Ove godine smo nekih 6 kilometara asfalta obnovili i napravili na području općine. Nešto smo od toga napravili sa Županijom po modelu pola/pola, jedan dio je Županija sama na čemu im se još jednom zahvaljujem, a jedan dio je obnovljen sredstvima koja smo osigurali putem fondova. Ako nastavimo ovim tempom mislim da ćemo kroz dvije godine osigurati da svi mještani iz svojih domova imaju izlaz na asfalt – rekao je Mavrin.

Asfaltiranje ove prometnice nastavak je ulaganja u cestogradnju na području Općine Ivanska jer u tijek je i dovršetak obnove prometnice u Donjoj Petričkoj koja bi trebala također biti puštena u promet kroz dva tjedna. Prošle godine obnovljena je prometnica u naselju Srijedska u dužini od 1860 m.

– U zadnje 2,5 godine uložili smo oko 6 milijuna kuna u županijske ceste na području Općine Ivanska. Danas smo otvorili novoobnovljenu prometnicu koja spaja Babinac i Gornju Petričku u dužini od 110 metara, vrijednost radova je 880 tisuća kuna. Moram zahvaliti Općini Ivanska i načelniku Željku Mavrinu jer smo ovo napravili u modelu pola/ pola. Prilikom otvaranja vidjeli smo koliko se ljudi skupilo i koliko to njima znači  i ja ću reći da smo mi toga svjesni i ne samo ovdje nego i inače ćemo investirati što je više moguće da riješimo stvari koje još uvijek nisu na onom nivou na kojem bi trebale biti – kazao je danas prilikom otvorenja prometnice župan Bajs.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.