Cikloturizam sve atraktivniji turistički adut Bjelovarsko-bilogorske županije

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima i koordinator za razvoj cikloturizma BBŽ Hrvoje Supančić predstavili su javnosti turističke adute cikloturizma na području naše županije, te mobilnu aplikaciju „Bjelovarsko-bilogorska bike routes“.

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija u tri godine uložila je oko 1,5 milijuna kuna u razvoj cikloturizma na svom području u sklopu programa razvoja cikloturizma osiguravši sredstva iz Ministarstva turizma te vlastita sredstva.

Tako je do sada:

  1. Izrađen Operativni plan razvoja cikloturizma Bjelovarsko-bilogorske županije
  2. Izrađena je mobilna aplikacija za bicikliste „Bjelovarsko-bilogorska bike routes“
  3. Postavljene su stanice za popravak bicikala u Bjelovaru, Daruvaru, Grubišnom Polju, Gornjoj Garešnici, Velikom Grđevcu i Novoj Rači
  4. Izrađen je prometni elaborat za izmještanje županijske rute na ceste s manjim intenzitetom prometa i postavljeni su novi biciklistički znakovi
  5. Izrađen je prometni elaborat revitalizacije stare pruge Bjelovar – Garešnica sa odvojcima za Grubišno Polje i Banovu Jarugu
  6. Napravljena je nova biciklistička karta Bjelovarsko-bilogorske županije
  7. Izrađen je prometni elaborat za novu biciklističku rutu na području Općine Kapela i postavljeni su biciklistički znakovi
  8. U tijeku je opremanje 7 biciklističkih odmorišta s natkrivenom sjenicom, stolom i dvije klupe, informativnom pločom i stalkom za bicikle i to na relacijama Bjelovar – Prgomelje, Daruvar, Grubišno Polje – Grbavac, Veliki Grđevac, Berek – Ošrti Zid te Kapela
  9. U tijeku je izrada standarda za BIKE&BED smještaj za što je zainteresirano 15 iznajmljivača koji će dobiti spomenuti standard za smještaj biciklista

Inače, Bjelovarsko-bilogorska županija ima 400 kilometara biciklističkih staza, a županijska ruta duga je oko 200 kilometara, te postoji još 9 lokalnih ruta ukupnih dužina 291 kilometar te nova ruta na području Općine Kapela u dužini od 37 kilometara.

Besplatna mobilna aplikacija biciklističkih ruta obuhvaća šest županijskih biciklističkih ruta i omogućava ulazak u svaku pojedinu rutu te nudi kartični prikaz rute te pregled najbitnijih informacija poput dužine, težine ukupnog uspona i slično. Cikloturisti imaju i mogućnost selekcije rute po duljini i težini.

Aplikacija obuhvaća i važne informacije za cikloturiste poput prikaza rute na karti, mogućnosti prikaza različitih vrsti karata, prikaz presjeka ruti, oznaka gdje se osoba nalazi na ruti i usponu i slično.

Također, putem aplikacija dostupni su i svi sadržaji vezani uz događanja na području županije te turistički objekti i znamenitosti županije na svakoj od pojedinih ruta. U svakom slučaju mobilna aplikacija doprinijet će razvoju cikloturizma naše županije te promovirati turističke sadržaje neophodne za sve zaljubljenike u biciklizam.

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima i koordinator za razvoj cikloturizma BBŽ Hrvoje Supančić predstavili su javnosti turističke adute cikloturizma na području naše županije, te mobilnu aplikaciju „Bjelovarsko-bilogorska bike routes“.

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija u tri godine uložila je oko 1,5 milijuna kuna u razvoj cikloturizma na svom području u sklopu programa razvoja cikloturizma osiguravši sredstva iz Ministarstva turizma te vlastita sredstva.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.