U Dubravu se ovjenčani medaljama vratili članovi hrvatske samostrelske reprezentacije

0
210

Od 12. – 19. kolovoza u ruskom Ulyanovsku održano je 20. Svjetsko prvenstvo samostrelom.

Hrvatska reprezentacija vratila se u Hrvatsku s pregrštom medalja. Hrvatska je u ekipnom dijelu osvajila četiri  medalje od čega su tri zlatnoga, a jedna srebrnog sjaja. Muška reprezentacija nakon četiri godine ponovno je uspjela preuzeti titulu od reprezentacije Njemačke dok ženska reprezentacija ne zna za poraz već dugi niz godina i bez obzira što je od stare garde ostala jedino Sanja Komar. Juniori su osvojili treće zlato, a kadeti su srebrni (iza reprezentacije Rusije).

U pojedinačnom dijelu natjecanja osvojene su tri zlatne, četiri srebrne i jedna brončana medalja. Nakon finalnih mečeva field samostrelom Andrej Krstinić (muški), Valentina Pereglin (žene) i Martin Oborovečki (juniori) osvajači su naslova svjetskih prvaka. Srebrne medalje osvojili su: Domagoj Pereglin (muški), Mihaela Oborovečki (žene), Oliver Mofardin (juniori) te Ivan Borak (kadeti) dok je Sanja Komar (žene) osvojila brončanu medalju.

Danas su se u Dubravu vratili hrvatske reprezentativke i reprezentativci iz SD „Dubrava 1094“ Ivan Borak, Oliver Mofardin, Marijan Kajfeš, Željko Tijan, Domagoj i Valentina Pereglin i jedan od trenera reprezentacije Branko Pereglin.

Vitrine članova SD Dubrava 1094 ponovno su nakrcane medaljama i ovo je još jedan u nizu uspjeha ovog najtrofejnijeg dubravskog sportskog kluba.

Svjetska prvakinja Valentina Pereglin je o dojmovima sa Svjetskog prvenstva kazala:

Dobra je to najava finala Svjetskog kupa koje će se u prosincu održati u Dubravi:

Domagoju Pereglinu svjetsko zlato je bilo nadohvat ruke, no osvojio ga je kolega iz reprezentacije Andrej Krstinić:

Medalje su osvojili i ostali streličari iz Dubrave u ekipnom dijelu , pa je tako zlato dobio i Marijan Kajfeš koji je u pojedinačnom dijelu prventsva u zauzeo 6. mjesto: