3.HNL ISTOK, 26.kolo: Pobjeda Mladosti na Brdu, Bjelovar neriješeno sa Oriolikom

U 3. HNL istok odigrano je 26. kolo. Na Brdu u Ždralovima Mladost je protiv Zrinskog iz Jurjevca slavila 3:1. Hrvoje Trupac je načeo mrežu gostiju u 16′,  da bi golom Vedrana Mlinarića Mladost povela u 41′ 2:0. 3 minute kasnije na 2:1 smanjio je gostujući Kukučka.

Mladost je s dobrom igrom nastavila i u drugom dijelu što je rezultiralo povećanjem vodstva u 72′ golom Ivana Sabljića što je bio i konačni rezultat.

U 27. kolu Mladost ponovno igra na Brdu, a u goste dolazi Oriolik.

Nogometaši Bjelovara s gostovanja kod Oriolika vraćaju se s jednim bodom. Da je bilo više sreće mogli su osvojiti i sva tri jer su od 75′ imali igrača više. Bjelovar je poveo u 18′ golom Kolara i rezultat od 0:1 na semaforu je stajao do 71′ kada je uspio izjednačiti Jurić. U 75′ nakon drugog žutog isključen je domaći Kokotović, no Bjelovar u zadnjih 15 minuta nije uspio s igračem više zabiti pobjednički gol.

U 27. kolu Bjelovar gostuje u Đakovu kod Croatije.

Utakmice 27. kola igraju se ove srijede 15. svibnja od 17 sati. Do kraja prvenstva ostala su još 4 kola.