Završila još jedna školska godina za Centar izvrsnosti

Bjelovarsko-bilogorska županija je kao druga županija u Hrvatskoj 2014. godine krenula s Centrom izvrsnosti iz matematike. Dobra iskustva Centra izvrsnosti iz matematike dovela su 2015. godine do početka rada još jednog Centra izvrsnosti, a nakon analize i praćenja stanja na terenu, kao i želja učenika i mentora, došlo se do Centra izvrsnosti iz engleskog jezika.Od prošle školske godine s radom je krenuo Centar izvrsnosti iz kemije. Od ove školske godine društvu Centara izvrsnosti pridružila se i informatika. Danas je za učenike Centra izvrsnost završila ova školska godina i tim povodom su učenici Centra izvrsnosti iz informatike pokazali svoje stečeno znanje.

-Centre pohađa oko 300 učenika i sa njima radi oko 40 mentora. Moram naglasiti da su tu svi dobrovoljno i oni koji predaju znanje mentori i oni koji primaju znanje naši učenici osnovnih i srednjih škola. Županija je osigurala prijevoz sa bilo koje točke u županiji i sve troškove Centra izvrsnosti. Ovo dovodi do onog što želimo da naši učenici imaju, višu razinu znanja što se vidi i po rezultatima naših učenika na državnim natjecanjima koji su sve bolji i bolji – rekao je danas prilikom obilaska Centra izvrsnosti Bjelovarsko bilogorski župan Damir Bajs.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.