Proglašeni najbolji sportaši Grada Bjelovara u 2018. godini

0
396

Športska zajednica Grada Bjelovara proglasila je najbolje sportašice, sportaše i sportske ekipe u 2018. godini.

Najbolja ženska seniorska ekipa je Ženski rukometni klub BJELOVAR. U I. hrvatskoj rukometnoj ligi ekipa ŽRK Bjelovar zauzela je 4. mjesto Ujedno su rukometašice imale i povijesni prvi nastup u EHF Challenge Kupu.

Kod seniora najbolja ekipa je Streljačko društvo BJELOVAR 1874. Ekipa strijelaca je u I. streljačkoj ligi u zračnom pištolju zauzela 6. mjesto.

Najbolja seniorka je Ivana Dragišić. Kao članica ekipe ŽRK Bjelovar, Ivana je u I. hrvatskoj rukometnoj ligi osvojila 4. mjesto čime je kategorizirana kao vrhunska sportašica Hrvatske III.kategorije

Najbolji senior je Miran Maričić član Streljačkog društva Bjelovar 1874. Miran je na Prvenstvu svijeta u zračnoj puški osvojio 3.mjesto čime je ostvario I.kategoriju vrhunskog sportaša Hrvatske i plasman na OI čime je definitivno zaslužio biti proglašen najboljim seniorom Grada Bjelovara.

U nastavku donosimo sve laureate po kategorijama:

KADETKINJE EKIPNO:

1.MJESTO:  Ženski rukometni klub BJELOVAR – U I. hrvatskoj kadetskoj rukometnoj ligi ekipa ŽRK Bjelovar zauzela je 1. mjesto.

2.MJESTO: Stolnoteniski klub BJELOVAR – Kadetska ekipa STK Bjelovar je na završnom turniru Prvenstva Hrvatske zauzela 7. mjesto

3. MJESTO: Sportsko ribolovno društvo ČESMA, Bjelovar – Kadetska ekipa SRD Česma je u disciplini Lov udicom na plovak na Kupu Hrvatske osvojila 1. mjesto.

KADETI EKIPNO:

1.MJESTO: Rukometni klub BJELOVAR – Kadeti Rukometnog kluba Bjelovar su u završnici I. hrvatske  kadetske lige zauzeli 3. mjesto

2.MJESTO: Košarkaški klub BJELOVAR – košarkaši su u jedinstvenoj kadetskoj ligi osvojili 9. mjesto

3.MJESTO: Streljačko društvo BJELOVAR 1874 – Kadetska ekipa SD Bjelovar 1874, je na prvenstvu Hrvatske osvojila 6. mjesto.

KADETKINJE POJEDINAČNO:

1.MJESTO: Karmela Pokopac (ŽRK Bjelovar) – Karmela je kao članica hrvatske kadetske reprezentacije na svjetskom prvenstvu u rukometu za kadetkinje osvojila 12.mjesto. Inače prema klasifikaciji HOO-a Karmela ima status vrhunske športašice III. Kategorije čime zaslužuje priznanje za najbolju kadetkinju Grada Bjelovara

2.MJESTO: Ena Daskijević (Taekwondo klub Omega) – Ena je zauzela 9.-16.mjesto na EP u Španjolskoj

3.MJESTO: Lucija Barišić (Badminton klub Sokol) i Erna Čizmazija (SRD Česma Bjelovar) – Lucija je u kadetskoj ligi zauzela 8.mjesto uz niz zapaženih turnirskih rezultata . Erna je u disciplini lov udicom na plovak na Kupu Hrvatske osvojila 3.mjesto

KADETI POJEDINAČNO:

1.MJESTO: Bruno Grđan (Taekwondo klub Omega) – Bruno je na Prvenstvu RH za kadete osvojio 3. mjesto

2.MJESTO: Mihovil Kozić (RK Bjelovar) – Mihovil je sa ekipom kadeta osvojio 3.mjesto u 1HRLDA i izabran u najbolju sedmorku prvenstva

3.MJESTO: Bruno Stjepanović (Streljačko društvo Bjelovar 1874) – Bruno je na prvenstvu Hrvatske u zračnoj pušci u ekipnoj konkurenciji osvojio 6.mjesto

JUNIORKE – EKIPNO

1.MJESTO: Ženski rukometni klub BjelovarU natjecanju 2. hrvatske rukometne lige, juniorski sastav ŽRK Bjelovar osvojio je 3. mjesto.

2.MJESTO: Stolnoteniski klub Bjelovar – Juniorke STK Bjelovar su na Prvenstvu hrvatske osvojile 4. mjesto

3.MJESTO: Taekwondo klub Fox – Juniorke TKDK FOX su na Prvenstvu hrvatske osvojile 9. mjesto

JUNIORI – EKIPNO

1.MJESTO: Nogometni klub Bjelovar – Kup RH, Ulazak u 16 najboljih u Republici Hrvatskoj

2.MJESTO: Rukometni klub Bjelovar – U prvoj ligi u kojoj se natječu juniori osvajaju 4.mjesto a u 3.seniorskoj ligi osvajaju 10.mjesto

3.MJESTO: Košarkaški klub Bjelovar – Na Prvenstvu Hrvatske regije sjever, juniori Košarkaškog kluba Bjelovar su osvojili 2. mjesto

JUNIORKE – POJEDINAČNO

1.MJESTO: Lucija Ivanda (Ženski rukometni klub Bjelovar) – Kao članica hrvatske reprezentacije na svjetskom prvenstvu osvaja 12.mjesto. Osim toga je kategorizirana vrhunska sportašica Hrvatske III kategorije zbog čega se proglašava najboljom juniorkom Grada Bjelovara

2.MJESTO: Dora Dent (AK Bjelovar) – Na prvenstvu Hrvatske u višeboju, Dora je osvojila 2. mjesto a na PH u disciplini 200m 3.mjesto

3.MJESTO: Ela Jelić (Taekwondo klub Omega), Anja Popović (Taekwondo klub Fox) – Na PH Ela je osvojila 2. mjesto, Anja osvaja 2.mjesto na PH

JUNIORI – POJEDINAČNO

1.MJESTO – Kevin Češljar (Taekwondo klub Fox, Bjelovar) – Na juniorskom Svjetskom Prvenstvu Kevin je osvojio 9.-16. mjesto. Osim toga je osvojio i 1.mjesto na PH čime je kategoriziran u IV kategoriju HOO

2.MJESTO – Jurica Kovačić (Atletski klub Bjelovar) – Na juniorskom Prvenstvu Hrvatske u Zadru Jurica je je osvojio 1. mjesto u disciplini 60m prepone-dvorana.

3.MJESTO – Luka  Mijić (Kuglaški klub Bjelovar) – Na Prvenstvu Hrvatske Luka je osvojio 2. mjesto

SENIORKE – EKIPNO

1.MJESTO:  Ženski rukometni klub BJELOVAR – U I. hrvatskoj rukometnoj ligi ekipa ŽRK Bjelovar zauzela je 4. mjesto Ujedno su rukometašice imale i povjesni prvi nastup u EHF Challenge Kupu.

2. MJESTO: Stolnoteniski klub Bjelovar – U Super ligi za žene su u ukupnom poretku zauzele 8. mjesto

3.MJESTO: Ženski odbojkaški klub BJELOVAR – U II HOL Regija Centar su u ukupnom poretku zauzeli 2. mjesto

SENIORI – EKIPNO

1.MJESTO: Streljačko društvo BJELOVAR 1874 – Ekipa strijelaca je u I. streljačkoj ligi u zračnom pištolju zauzela 6. mjesto.

2.MJESTO: Rukometni klub BJELOVAR – Rukometaši su u I. hrvatskoj rukometnoj ligi osvojili 3. mjesto

3. MJESTO: Kuglački klub BJELOVAR – Ekipa kuglača je u 1. HKL zauzeli 4. mjesto.

SENIORKE – POJEDINAČNO

1.MJESTO: Ivana Dragišić (Ženski rukometni klub Bjelovar) – Kao članica ekipe ŽRK Bjelovar, Ivana je u I. hrvatskoj rukometnoj ligi osvojila 4. mjesto čime je kategorizirana kao vrhunska sportašica Hrvatske III.kategorije

2.MJESTO: Petra Miškulin(Taekwondo klub Fox, Bjelovar) – Petra je na nacionalnom prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore U-21 osvojila 2.mjesto

3.MJESTO: Ana Piragić (Taekwondo klub Omega, Bjelovar) – Ana je na Prvenstvu RH za seniorke osvojila 3. mjesto

SENIORI – POJEDINAČNO

1.MJESTO: Miran Maričić (Streljačko društvo BJELOVAR 1874) – Miran je na Prvenstvu svijeta u zračnoj pušci osvojio 3.mjesto čime je ostvario I.kategoriju vrhunskog sportaša Hrvatske i plasman na OI čime je definitivno zaslužio biti proglašen najboljim seniorom Grada Bjelovara

2.MJESTO: Luka Tandara (Rukometni klub Bjelovar) – Luka je s ekipom u I. hrvatskoj rukometnoj ligi osvojio 2. mjesto.

3.MJESTO: Mateo Knezić (Taekwondo klub Fox, Bjelovar) – Mateo je osvojio 3. Mjesto na G1 turnirima Austria i Slovenija Open u svojoj težinskoj kategoriji

SPORTSKI SAVEZ GLUHIH I ŠPORTSKA ZAJEDNICA GRADA BJELOVARA

DODJELILI SU SLJEDEĆA PRIZNANJA:

EKIPNO SENIORKE: 1. mjesto:

Najbolja ekipa seniorki u izboru Sportskog saveza gluhih Bjelovar je Streljački klub gluhih „Bilogora“

EKIPNO SENIORI: 1. mjesto:

Najbolja ekipa seniora u izboru Sportskog saveza gluhih Bjelovar je Kuglački klub gluhih Bilogora.

POJEDINAČNO: 1. mjesto –BOJAN CRNOJEVIĆ, rukomet – Kao član Hrvatske rukometne reprezentacije na 2.Svjetskom prvenstvu za gluhe i slabo čujeće osobe u Brazilu 12.-22.srpnja 2018, gdje je Bojan izvrsnim igrama pridonio osvajanju 1. mjesta.

BJELOVARSKI SPORTSKI SAVEZ OSOBA SA INVALIDITETOM I ŠPORTSKA ZAJEDNICA GRADA BJELOVARA

POJEDINAČNO: Najbolja športašica seniorka s invaliditetom je MARIJA KASUMOVIĆ , atletika

POJEDINAČNO: Najbolja športašica juniorka s invaliditetom je MARIJETA MAGDIĆ – stolni tenis

POJEDINAČNO: 1.mjesto – DAMIR BOŠNJAK, streljaštvo

POJEDINAČNO: 2. mjesto ALBIN VIDOVIĆ ,  atletika.

POJEDINAČNO: 3. mjesto RADOVAN HALAS,  atletika.

EKIPNO: 1. mjesto: ATLETSKI KLUB SOKOL

BRONČANA PLAKETA ŠPORTSKE ZAJEDNICE GRADA BJELOVARA ZA 2018. godinu dodijeljena je Ivanu Daskijeviću, Taekwondo

SREBRNA PLAKETA ŠPORTSKE ZAJEDNICE GRADA BJELOVARA ZA 2018. godinu dodijeljena je Borisu Presečkom, Bodybuilding

TROFEJ ŠPORTSKE ZAJEDNICE GRADA BJELOVARA ZA 2018. godinu dodijeljen je Siniši Slaviniću, Sportski ribolov