Na završenome državnome prvenstvu mažoretkinja Republike Hrvatske, Bjelovarske mažoretkinje – Mažoretkinje Grada Bjelovara osvojile su odlične rezultate. Kadetkinje su osvojile visoko drugo mjesto, dok su seniorke bile pete među ukupno 12 ekipa u tom rangu natjecanja. Ovim odličnim rezultatom, naše viceprvakinje ušle su u viši rang natjecanja, te će u listopadu predstavljati Hrvatsku u Italiji. Predsjednik Bjelovarskih mažoretkinja Dragutin Hubak pohvalio je vrijedne djevojke koje su na najbolji način predstavile Bjelovar.

– Zahvaljujem roditeljima i našim članicama mažoretkinja koje su osvojile drugo mjesto i postale viceprvakinje u kategoriji kadeta štap. Naše seniorke su također bile odlične. Zahvaljujem svima koji su nam pomogli da imamo prostor, financije i mogućnosti putovanja te uniforme, zahvaljujem gradonačelniku Dariju Hrebaku i zamjeniku gradonačelnika Igoru Brajdiću koji je prepoznao ples kao dio kulture ove zajednice – poručio je. Na državnom natjecanju nastupilo je 900 plesača.

– O nama se priča, čuje se da je Bjelovar u ekonomskoj ekspanziji, naše toplice se prepričavaju. Sljedeće godine imamo državno prvenstvo. Nakon 10 godina postojanja uzeli smo državno prvenstvo koje će se održati u Bjelovaru iduće godine u travnju – naglasio je Hubak te dodao kako u gradu neće biti dovoljno kapaciteta za sve pa se očekuje da će dio biti smješten u okolnim gradovima. Predsjednik Zajednice udruga u kulturi Grada Bjelovara Boris Abramović uputio je čestitke mažoretkinjama, trenericama, predsjedniku kluba te roditeljima.

– Znam što znači podrška roditelja u ovakvom društvu da se može ići na prvenstva. Ova pobjeda, viceprvaci Hrvatske, jako je značajna za Grad Bjelovar i za njegovu kulturu. Bjelovar se pozicionira na sve većoj ljestvici kulturnih gradova u RH. Čestitam još jednom svima i samo tako nastavite, potrudite se da budete još bolji jer su pred vama velike mogućnosti, stvarno napredujete – istaknuo je Abramović.

– Cure stvarno vrijedno i uporno treniraju cijele godine i redovite su na treninzima, što se i pokazalo. Na natjecanju su bile sretne i nasmiješene, uvijek ima treme, ali to su prebrodile i pokazale najbolje što znaju – izjavila je trenerica kadeta Iva Hajtić.

– Cure su u iznimno jakoj konkurenciji od 12 timova osvojile peto mjesto. Ove godine je bila najveća konkurencija u seniorima i jako sam ponosna na njih. Trudile su se, bile su vrijedne i napreduju svake godine te na svakom natjecanju ostvaruju sve bolje rezultate – navela je trenerica seniora Dora Koljić. Zamjenik gradonačelnika Bjelovara Igor Brajdić nije krio oduševljenje postignutim rezultatima.

– Izuzetna je čast da u Bjelovaru imamo viceprvakinje u kategoriji štapa, druge u Hrvatskoj kadetkinje i pete u Hrvatskoj seniorke. Nije to mala stvar i znamo koliko to znači za promociju grada. Važno je da se ostvaruju rezultati i čestitam gospodinu Hubaku na predanom radu naših Bjelovarskih mažoretkinja, bez toga ne bi bilo rezultata – napomenuo je te dodao kako im Grad nastoji biti vjetar u leđa.

– Već sada mogu obećati da će put u Italiju biti osiguran što se tiče prijevoza, za to će se pobrinuti Grad. One moraju ići tamo i predstavljati Bjelovar – poručio je te dodao kako su Bjelovarske mažoretkinje jedan od simbola Terezijane, najveće carske manifestacije kontinentalne Hrvatske.

Imate priču ili informaciju?

Želite na neki problem upozoriti ili nekoga istaknuti?

Pošaljite nam poruku.

    Vaši podaci neće biti javno objavljeni niti proslijeđeni trećim stranama.