Bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić reagirao je na navode koji su se posljednjih dana pojavili u dijelu medija i na društvenim mrežama, prema kojima je navodno ukinut hitni prijevoz za pacijente s infarktnim stanjem.

– Naravno da to nije istina. Prijevoz se provodi i dalje, samo prema novom pravilniku Nacionalnog zavoda za hitnu medicinu kojim HZZO financira prijevoz, odnosno jedan tim koji se sastoji od medicinske sestre ili tehničara, prvostupnika sestrinstva i liječnika iz bolnice – poručio je župan Marušić.

Dodao je kako je Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala sredstva za još jedan dodatni tim od 1. siječnja 2026. godine, čime će hitna intervencija za pacijente biti još dostupnija.

Najavio je i značajno ulaganje u vozni park hitne službe. – Samo do kraja godine dolazi nam više od deset novih vozila za hitnu. Radi se o kupnji najveće ‘flote’ vozila za hitnu u povijesti BBŽ-a – istaknuo je.

Govoreći o ulaganjima u zdravstveni sustav, Marušić je naveo kako su u tijeku obnove svih domova zdravlja u županiji, kao i Zavoda za javno zdravstvo te županijskih ljekarni. Istaknuo je i da su subvencije za zdravstvene radnike povećane za gotovo 30 posto.

– U procesu smo najvećeg ulaganja u povijesti županijskog zdravstva i nećemo na tome stati – zaključio je župan.