U tijeku je gradnja sportsko-rekreacijskog parka na sjeveru grada, pokraj Gradskog stadiona. Posao je dobila bjelovarska tvrtka Hidroregulacija d.o.o. Ugovorena vrijednost radova iznosi 3.978.005,05 eura. Projekt se sufinancira iz Instrumenta Europske unije, putem Nacionalnog plana oporavka i otpornosti. Nakon izgradnje, park će održavati bjelovarski Komunalac d.o.o. Radovi su pri kraju, a u utorak ih je obišao zamjenik bjelovarskoga gradonačelnika Igor Brajdić.

– Radovi dobro napreduju i pri kraju su. To je veliki park i ljudi su ugodno iznenađeni kad saznaju što će se sve u njemu nalaziti jer ovo nije običan park, ovo je sportsko-rekreacijski centar s jako puno sadržaja za ljude od 5 do 105 godina – istaknuo je, a zatim nabrojao što će sve on sadržavati.

– Imat ćemo ovdje stolove za stolni tenis i za šah, jedno košarkaško igralište, nogometno igralište, stijenu za penjanje, boćalište, piknik zone s roštiljima, tobogane, sprave za penjanje, disk za skakanje, igra memory, drvene životinje, klackalice, ljuljačke, urbane klupe s naslonima, koševe za otpatke, ležaljke, fontane s pitkom vodom, nadstrešnice, stalke za bicikle, ali i street workout park, odnosno vježbališta za odrasle. Bit će tamo kombinirane sprave za vježbanje, klupe za trbušnjake, različite platforme za skokove, paralelne prečke za sklekove, nisko vratilo, uže za penjanje. Najmlađi će imati trampoline, set za balansiranje, mrežu, vrtuljak, spravu za penjanje i ekološke instalacije – nabrojao je Brajdić te dodao kako će se novi park prostirati na površini od tri hektara, čime će postati najveći i najsadržajniji park u Bjelovaru. Naglasio je da se u izgradnji pazilo na prirodu.

– Ogradili smo drveće kad su bili najintenzivniji radovi. Niti jedno drvo nije oštećeno niti se srušilo, želimo da park bude zelen, da to bude zelena oaza. Posadili smo dodatno drveće, ali trebat će nešto vremena da naraste – napomenuo je te zahvalio svima koji su sudjelovali na projektu, kako Odjelu za komunalne djelatnosti, tako i izvođaču radova, bjelovarskoj Hidroregulaciji. Završetak radova očekuje se u sljedećim mjesecima. Trenutno se sade biljke i čeka se dolazak sprava koje bi 5. srpnja trebale stići iz Češke.

Na društvenim mrežama pokrenuta je rasprava o imenu novog parka, a Brajdić je priznao kako ima puno dobrih prijedloga, no zasad još ništa nije odlučeno. Park će biti pod videonadzorom kako bi se spriječilo da netko uništi sprave. Siniša Trkulja, predstavnik izvođača radova otkrio je da radovi teku prema planiranom roku.

– Vjerujemo da ćemo izvršiti radove u skladu s ugovorom koji je potpisan s investitorom. Trenutno se na nogometnom stadionu radi nivelacija terena. Pripremaju se završni radovi u dijelu parka, a koji se odnose na pripremu staza i za igračke koje dolaze do kraja ovog mjeseca. Već smo krenuli s hortikulturom, odnosno sa sadnjom drveća, kišnih vrtova i svega ostalog što je predviđeno projektnom dokumentacijom – poručio je Trkulja.

Imate priču ili informaciju?

Želite na neki problem upozoriti ili nekoga istaknuti?

Pošaljite nam poruku.

    Vaši podaci neće biti javno objavljeni niti proslijeđeni trećim stranama.