Danas je službeno otvorena kupališna sezona na Gradskim bazenima Bjelovar. Gradonačelnik Dario Hrebak tradicionalno je obišao bazen s Markom Mihalinecom, direktorom Gradskog poduzeća za upravljanje sportskim objektima, ujedno predsjednikom Bjelovarskog plivačkog kluba te s predsjednikom Vaterpolo kluba Bjelovar, Antom Brkljačićem. Gradonačelnik je napomenuo kako se bazeni otvaraju već 11. put za redom.

– Otvaramo još jednu kupaću sezonu na našim gradskim bazenima. Pozdravljam sve one skeptike, sve one koji kažu sad će se zatvoriti vrata. Neće se nikad zatvoriti ova vrata jer ovo je ipak gradski bazen. Wellovar je ozbiljna turistička priča i tamo će udio Bjelovarčana biti možda 10, 15 ili 20 posto. Sve ostalo će biti turisti. Na Gradskim bazenima će puno ljudi i dalje provoditi ljeta jer će nam biti prevelika gužva u Wellovaru. Mi nikad nećemo ugasiti ove bazene – poručio je te dodao kako je njihova ljepota i u zelenilu koje ih okružuje. Zadnja obnova bila je 2018. godine, a i dalje dobro izgledaju jer se svake godine ulaže u njih dosta novca.

– Ulažemo puno novca, ali za gradski proračun je to gotovo ništa. Ove godine smo izdvojili 60 tisuća eura, to jest puno, ali Bjelovar ima izvorni proračun od 26-27 milijuna eura tako da to nije problem – naveo je. Cijene ulaznica od ove su godine nešto više pa će djeca i umirovljenici za cijeli dan na bazenu morati izdvojiti tri eura, a odrasli četiri eura. Nakon 17 sati, cijena će biti 50 posto povoljnija. Priznao je gradonačelnik kako bazeni nisu isplativi, ali želi održavati javni standard kako bi građani bili zadovoljni.

– Puno se uložilo u čišćenje, obnovu strojarnice, uređenje okoliša, a kupili smo i novi čistač za bazen nakon čak 12 godina – nabrojao je Hrebak. Ponovio je kako se bazeni neće zatvarati jer imaju na umu djecu koja si neće moći priuštiti ulaznicu za Wellovar,.

– Ovdje će biti oaza za sve one koji su slabijeg imovinskog stanja jer i o tome moramo voditi brigu – napomenuo je. Direktor Gradskog poduzeća za upravljanje sportskim objektima, ujedno predsjednik Bjelovarskog plivačkog kluba, Marko Mihalinec naglasio je kako je ulaz na bazen danas besplatan.

– Imamo minimalno povećanje cijena. Prošla godina je bila najgora dosad, nije bilo vrućina, ali prošli smo i tu sezonu. Imamo ovdje dva kluba, Bjelovarski plivački klub koji radi obuku neplivača i školu plivanja, a Vaterpolo klub ima svoje programe. Bit će i redovita rekreacija, a upit je na blagajni. Tu smo isto malo korigirali cijenu, ali vjerujem da je i dalje cijena niska – poručio je. Otkrio je Mihalinec i kako imaju čak devetero spasioca.

– Sve više nam se javljaju naši bivši plivači, sad već seniori od 19-20 godina koji žele raditi i čuvat će nas. Trenerska ekipa je ovdje, naša čistačka služba, blagajnice, zaštitarska služba, naš strojar Vajta je ovdje već 42 godine, od 1984. – istaknuo je. Sve je spremno, samo ih vrijeme ovog ljeta treba poslužiti. Spomenuo je Mihalinec i da Bjelovarski plivački klub ove godine slavi svoj 15. rođendan, a najljepši poklon bit će im ulazak u Wellovar, u profesionalnu sezonu. Ove godine su već sudjelovali na pet natjecanja, a dva trenera dobila su licencu HPS-a. Osvrnuo se i na broj neplivača i plivača koji će se učiti na bjelovarskom bazenu.

– Kao i prošle godine, imamo devet grupa plivača kroz tri termina te šest grupa neplivača po 30 djece, ukupno njih 180. Opet smo u rekordnim brojkama, oko 500 djece je prijavljeno, ali deset kineziologa će to riješiti – kazao je. Predsjednik Vaterpolo kluba Mladost Bjelovar, Ante Brkljačić govorio je o dvama projektima koje provode.

– To su škola vaterpola i igre u vodi. Prošle godine smo igre u vodi uspjeli aplicirati na projekt preko Ministarstva turizma. Ove godine smo se kandidirali, prošle godine je bilo besplatno za sve roditelje i nadamo se i ove godine da bude bilo za svu djecu. Nažalost, u prvih pet dana popunjena je grupa s 50-ak djece koja su završila školu neplivanja, to je suradnja s Plivačkim klubom – naglasio je. Projekt će započeti 29. lipnja, a na njemu će raditi sedam trenera-kineziologa. S druge strane, škola vaterpola započinje 15. lipnja pa je Brkljačić pozvao vaterpoliste da im se pridruže. Wellovar i zatvoreni bazen dočekat će širom raširenih ruku.

– Planiramo malo intenzivnije pokrenuti sve, planiramo napraviti prvu selekciju. Četiri do osam godina treba, kako kažu profesionalci, dva olimpijska ciklusa, da bismo dobili vlastite igrače. Napravit ćemo selekciju i sve mlađe uzraste planiramo pa pozivam roditelje da uključe djecu u vaterpolo. I nama je nova stvar cjelogodišnje treniranje, ali imat ćemo uvjete kakve neće imati nitko u Hrvatskoj. Sve je napravljeno po svim olimpijskim i međunarodnim standardima – tvrdi Brkljačić.

Imate priču ili informaciju?

Želite na neki problem upozoriti ili nekoga istaknuti?

Pošaljite nam poruku.

    Vaši podaci neće biti javno objavljeni niti proslijeđeni trećim stranama.