HRVATSKE CESTE d.o.o., Zagreb, Vončinina 3, u skladu sa svojim planom i programom izgradnje cesta, te pravomoćnom lokacijskom dozvolom,  pristupaju građevinskom zahvatu izgradnje brze ceste DC 12 – čvorište Vrbovec 2 (DC10) – Bjelovar – Virovitica – GP Terezino Polje (granica Republike Mađarske), dionica: Bjelovar-Virovitica-čvor Terezino Polje (DC5), PODETAPA 1 C , u k.o. Dautan.

Temeljem lokacijske dozvole sačinjeni su elaborati potpunog izvlaštenja  , te je od strane  nadležnog Županijskog ureda provedeno osiguranje dokaza o stanju i vrijednosti nekretnina putem nalaza i mišljenja imenovanih sudskih vještaka za geodeziju, poljoprivredu i graditeljstvo.

Na osnovi individualiziranih procjena sudskih vještaka , koje su dostavljene od strane Županijskog ureda vlasnicima , čime su isti obaviješteni u iznosu naknade,  nude se  tim vlasnicima u procjenama navedene novčane naknade .

Pozivaju se  vlasnici preko čije nekretnine su u građevinskom zahvatu  navedene dionice potpunog izvlaštenja (  a koji su već bili pozivani i od strane nadležnog Županijskog ureda  na očevide na terenu gdje mogli biti upoznati sa točnom trasom potpunog izvlaštenja i česticom/česticama  koje isto obuhvaća) da se radi eventualnih pitanja i pojašnjenja  jave u Hrvatske ceste d.o.o. Zagreb, Vončinina 3,osoba za kontakt  g. Željko Struški mag.iur.,(tel: 01/4722-445 od 09,00 do 10,00 h, od utorka do četvrtka), odnosno da svoju nespornusuglasnost pošalju isključivo pismenim putem poštom na adresu Hrvatske ceste d.o.o. Zagreb, Vončinina 3 , s podacima o vlasniku, OIB-u, preslikom osobne iskaznice ,čestici, brojem telefona za kontakt/e-mail adresi  i tekućem (važećem, neblokiranom i sl.  ) računu  na koji se ima izvršiti isplata.

Rok za prihvat ponude je 5 dana ,a teče od dana objave oglasa u javnom glasilu. Rok isplate naknade je 30 dana od uredno zaprimljene suglasnosti, sa svim prilozima. Nepotpuni odgovori na ponudu neće se razmatrati , niti će se pošiljatelja pozivati na dopunu.

Ukoliko vlasnik zemljišta u navedenom roku sa Hrvatskim cestama d.o.o. pismeno ne odgovori na  ponudu da prihvaća ponudu bez prigovora i  uvjeta  ili odgovori negativno,  Hrvatske ceste d.o.o. pokrenut će postupak izvlaštenja sukladno Zakonu o izvlaštenju i određivanju naknade,  što ne onemogućava sklapanje nagodbe i nakon podnošenja prijedloga za izvlaštenje,  ukoliko se vlasnici , na raspravi kod nadležnog Županijskog ureda, slože s dostavljenom im procjenom/ponudom.

Ukoliko na čestici postoje upisani tereti, nagodba s vlasnikom se ne može sklopiti direktno sa Hrvatskim cestama d.o.o., već će se pitanje izvlaštenja i plaćanja naknade riješiti u upravnom postupku.

U nastavku se navode zemljišno-knjižne čestice koju su predmetom zahvata, njihova površina , te pripadajući iznos naknade, izražen u eurima :

k.č.br. k.o. DAUTANpovršina (m2) tržišna vrijednost  poboljšica, usjeva i nasada (EUR)tržišna vrijednost zemljišta  (EUR)
542/11324            976,001.060,00
542/12300898,00978,00
515/6026,007,00
515/64150183,00489,00
548/86222271,00724,00
548/8514531.773,004.740,00
515/6212731.553,004.150,00
543/83587716,001.910,00
543/845061,00163,00

Imate priču ili informaciju?

Želite na neki problem upozoriti ili nekoga istaknuti?

Pošaljite nam poruku.

    Vaši podaci neće biti javno objavljeni niti proslijeđeni trećim stranama.