Tradicionalna silvestarska proslava HORKUD-a „Golub“ i ove je godine razveselila svoje sugrađane u Domu kulture, ovoga puta kroz još jedan šaljivi kuplet „Hotel Kruna“. Članovi društva ponovno su pokazali svoju kreativnost i duh zajedništva, publici priredivši nezaboravan doček Nove godine u stilu davnih vremena Bjelovara.

Program je vodio poznati bjelovarski novinar Sani Lukić, koji je glumio novog vlasnika hotela, a publika je uživala u brojnim zanimljivim događanjima na pozornici. Posebnu pažnju izazvale su video snimke starog Bjelovara generirane pomoću umjetne inteligencije, koje su gledatelje vratile u prošlost grada.

Nezaobilazni trenutak bio je i pojavljivanje Marijana Matijevića, najjačeg čovjeka na svijetu svoga doba, koji je u stvarnosti posjetio Bjelovar u srpnju 1940. godine i nastupio u dvorištu gostionice „Kruna“. Njegov simbolički povratak na pozornicu izazvao je oduševljenje publike, koja je nagradila izvođače pljeskom i smijehom.

Članovi HORKUD-a „Golub“ još jednom su pokazali kako se tradicija i humor mogu sjajno spojiti te su na originalan način čestitali sugrađanima dolazak 2026. godine. Publika je, ujedno, svojim prisustvom i pozitivnom energijom upotpunila ovo događanje, čineći ga pravim slavljenjem zajedništva i kulturne baštine Bjelovara. Slaven Klobučar