Nakon više od desetljeća dovršena je izgradnja školsko-sportske dvorane u Hercegovcu. Projekt, čija je realizacija godinama bila zaustavljena, priveden je kraju, a dvorana je i službeno otvorena.
Izgradnja dvorane započela je izradom projektne dokumentacije 2005. godine, dok su radovi krenuli 2009., nakon što je tadašnji župan Miroslav Čačić osigurao kreditna sredstva. Nekoliko godina poslije radovi su obustavljeni, a objekt je ostao u roh-bau fazi.
Nakon stupanja na dužnost 2021. godine, župan Marko Marušić pokrenuo je razgovore o nastavku projekta. Dovršetak dvorane proveden je u tri faze, a vrijednost završne faze iznosila je 1,2 milijuna eura. Ukupna ulaganja u dovršetak objekta približavaju se iznosu od dva milijuna eura.

Dvoranu su danas svečano otvorili župan Marušić i načelnik Općine Hercegovac Boro Bašljan.
– Ostvarili smo dugogodišnje očekivanje stanovnika Hercegovca i okolnih mjesta otvaranjem velike i moderne školsko-sportske dvorane. Više od 15 godina ovaj je prostor bio nedovršen i nije služio svojoj namjeni. Preuzeli smo obvezu da se projekt dovrši i to smo sada i učinili. Uložena su znatna sredstva, dvorana raspolaže s više svlačionica, ima kapacitet od gotovo tisuću gledatelja i riječ je o reprezentativnom objektu. Uskoro stiže i sportska oprema vrijedna 140 tisuća eura – rekao je Marušić.
Dvoranu će učenici moći koristiti od idućeg polugodišta, a osim za nastavu tjelesne i zdravstvene kulture, bit će namijenjena i sportskim te društvenim događanjima.
Zadovoljstvo dovršetkom projekta izrazio je i načelnik Općine Hercegovac Boro Bašljan.
– Projekt nije bio jednostavan za realizaciju. Općina je domaćin međunarodnog kulturnog festivala i dvorana će nam značajno olakšati organizaciju takvih događanja. Tijekom zimskih mjeseci nastava tjelesne održavala se u učionici, a sada smo dobili adekvatan prostor koji će koristiti učenicima, udrugama i budućim generacijama. Zahvaljujem svima koji su sudjelovali u dovršetku projekta – kazao je Bašljan.











