Na brzinskim utrkama lađa koje su u srijedu navečer održane u Opuzenu, uoči tradicionalnog Maratona lađa, nastupile su i tri ekipe iz Bjelovara. U konkurenciji dvadeset i devet posada, Hrvatsko šumarsko društvo – ogranak Bjelovar zauzelo je 16. mjesto, dok su veslači Argo Bjelovar i Argo Bjelovar 2 natjecanje završili na 19., odnosno 20. mjestu.
Brzinske utrke, koje se smatraju kvalifikacijskim dijelom Maratona lađa, vozile su se na stazi dugoj oko 120 metara s obaveznim okretom oko bove. Iako je riječ o sprinterskoj disciplini, utrka nosi veliki značaj jer određuje startne pozicije za glavnu utrku koja se vesla u subotu, 9. kolovoza, na ruti od Metkovića do Ploča. Rezultati su precizno mjereni pomoću laserske tehnologije, a male vremenske razlike između posada pokazale su izjednačenost konkurencije.
Najbolje vrijeme večeri ostvarila je ekipa Zagreba (1:19.984), čime je osigurala pravo prvog izbora startne pozicije. Slijedili su Crni put i Stablina, dok su među prvih pet još ušle ekipe Gusara Komin i MUP Policijske škole Josip Jović.
U subotnjem Maratonu lađa, s obzirom na izjednačenu konkurenciju prikazanu u brzinskim utrkama, očekuje se neizvjesna borba do samoga cilja, pri čemu bi upravo startna pozicija – određena u srijedu – mogla imati ključnu ulogu u konačnom poretku.

Imate priču ili informaciju?
Želite na neki problem upozoriti ili nekoga istaknuti?
Pošaljite nam poruku.
Vaši podaci neće biti javno objavljeni niti proslijeđeni trećim stranama.











