Nakon što je bjelovarsko-bilogorski HDZ odgovorio predsjedniku HSLS-a, bjelovarskom gradonačelniku i saborskom zastupniku Dariju Hrebaku o odnosima u Županijskoj skupštini, Hrebak je odgovorio putem društvenih mreža, poručivši da nema namjeru ulaziti u političke sukobe i da je fokus njegove političke opcije na konkretnom radu i postizanju rezultata. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:
„Ne da mi se prepirati imamo previše posla. Onaj tko stalno traži kavgu, taj nema posla.
Volio bih čuti što Marko Marušić misli, a ne lokalni HDZ. Ili Marko nema pravo glasa. Ego je zeznuta stvar u politici.
U svakom slučaju, HDZ je odlučio, mi to poštujemo, moglo je i drugačije. Svatko politički pismen, zna da je mjesto potpredsjednika skupštine samo kurtoazno, a mjesto predsjednika skupštine je politička poruka.
HDZ je odlučio svu vlast, ali i odgovornost preuzeti sam i to prebjegom sa SDP Bjelovar liste. To je legitimno, ali moralno upitno, no svašta smo vidjeli u politici. Nikad nismo dobili poziv za razgovor oko daljnje buduće suradnje na županijskoj razini i to je isto OK. Nema ljutnje.
U utorak imamo konstituirajuću sjednicu Gradskog vijeća Grada Bjelovara i naravno da ćemo ponuditi korektno mjesto potpredsjednika Gradskog vijeća, predstavniku HDZ-a kao drugoj stranci po broju osvojenih vijećnika jer želimo poštivati volju birača. Mogli smo i drugačije bez obzira na sjajan rezultat koji smo postigli, ali to više ne ovisi o nama.
Mi ćemo i dalje, kao i do sada nastaviti raditi konstruktivno i uključivo za napredak našeg grada i županije.
Dosta je bilo prepucavanja, posvetimo se stvaranju #rezultati“.











