Svečana sjednica u povodu Dana Grada Daruvara održana je u dvorani Gradskog kina Pučkog otvorenog učilišta. Priča o Daruvaru upotpunjena je novim filmom o gradu, pjesmom Stentorie i glazbenom izvedbom talentirane i višestruko nagrađivane učenice Iris Shejbal u pratnji na klaviru profesora Tomislava Milića.

Daruvar danas je grad koji se na znalački i planski postavljenoj strukturi obnavlja, raste, modernizira i mijenja. Stranice nove razvojne perspektive grada popunjavaju se u prostornoj širini grada. Posvuda u Daruvaru su mala i velika gradilišta. Za važne datume podvlačimo crtu. Retrospektivu urađenog posla kroz proteklih godinu dana na svečanoj sjednici pružio je gradonačelnik Daruvara Damir Lneniček apostrofirajući projekte u realizaciji, dogradnju Češkog dječjeg vrtića, obnovu Stadiona Sokol, izgradnju Učeničkog doma i obnovu, modernizaciju i proširenje kapaciteta Daruvarskih toplica. Župan Marko Marušić čestitao je na postignućima i napretku u Daruvaru uvjeren da pomake vide Daruvarčanke i Daruvarčani. Kako je rekao župan Marko Marušić i BBŽ pruža doprinos u projektnom napretku Daruvara te je pri tome izdvojio projekte koje je u ovom gradu inicirala ili provela županija u okviru svojih nadležnosti. Na području zdravstva obnovljeni su školski i dječji dispanzer a najavljen je početak obnove zgrade Ispostave u Daruvaru Doma zdravlja BBŽ a vrijedni projekti provedeni ili u provedbi vezani su uz obrazovanje.

Kako je naglasio gradonačelnik Damir Lneniček, arhitektura Daruvara podrazumijeva i umjetnost građenja odnosa u zajednici. Osim materijalnih dobara u Daruvaru se gradi kultura dijaloga, uvažavanja, suradnje, grade se mostovi među ljudima… Potiče se rad nacionalnih manjina, djece, umirovljenika, vatrogasaca, sportaša, udruga, jednostavno svakog pojedinca, istaknuo je gradonačelnik Daruvara. Damir Lneniček zahvalio se svima na konstruktivnoj suradnji i podršci svih ovih godina. Građenje mostova, kulture dijaloga, uvažavanje i suradnja bila je polazišna osnova govora veleposlanika Češke Republike u Republici Hrvatskoj. Njegova Ekselencija Milan Hovorka na odličnom hrvatskom jeziku i gromoglasnim pozdravom na češkom jeziku, zahvalio se na pozivu na svečanost čestitajući Daruvarčanima Dan Grada. Na mostu prijateljstva i kulture dijaloga i suradnje Daruvar je povezan Poveljom prijateljstva s Općinom Dobretići u BiH.

Načelnik općine Ivo Čakarić obrazložio je važnost potpisivanja Povelje o prijateljstvu Grada Daruvara s Općinom Dobretići jer je za oko dvije tisuće ljudi u ratom zahvaćenom području Pougarja kod Jajca, Daruvar s okolicom postao novi dom. Svečanost su uveličali i gradonačelnici prijateljskih gradova, načelnici općina, predstavnici, političkog, gospodarskog, kulturnog, sportskog života grada, predstavnici institucija, ustanova, manjinskih društava, udruga te brojni prijatelji Daruvara. Na svečanosti su dodijeljena Javna priznanja Grada Daruvara za 2025.. Zbog zdravstvenih razloga počasni građanin grada Daruvara general u miru Josip Lucić nije bio na dodjeli priznanja. U ime svih nagrađenih prisutnima se obratio dobitnik nagrade za životno djelo Grb Grada Daruvara novinar Mato Pejić. ( i.i.l. )