“S velikom tugom obavještavamo vas da nas je napustio naš dragi Marinko, dobri duh Fosila. Beskrajno će nam nedostajati” – objavljeno je na službenoj Facebook stranici Novih fosila.
Colnago je bio jedini član benda koji je u njemu svirao od samih početaka 1969. godine. Rođen 1942. u Petrovoj bolnici u Zagrebu, odrastao je u umjetničkoj obitelji. Majka Zora, podrijetlom Ruskinja iz Petrograda, bila je balerina i koreografkinja, dok je otac Ferante Colnago, Talijan iz Splita, ostvario uspješnu nogometnu karijeru u Hajduku i jugoslavenskoj reprezentaciji.
Obitelj se često selila, pa su neko vrijeme živjeli u Zadru, a nakon razvoda roditelja Marinko je s majkom preselio u Varaždin, gdje je započeo svoj glazbeni put. Tvrdio je da je talent naslijedio od djeda Aleksandra Gerasimova, violinista, a kasnije i snimatelja, fotografa te redatelja.
Već s 15 godina osnovao je svoj prvi bend, a 1969. godine, zajedno s bubnjarom Slobodanom Momčilovićem Mokom, tada članom sastava Kennedy Boys, odlučio je stvoriti novi bend s autorskom glazbom. Ideja se rodila u zagrebačkoj slastičarnici Junferica. “Bili smo u kasnim dvadesetima, naš saksofonist imao je 38 godina, pa smo se šalili da smo stari kao fosili. S druge strane šanka slušao nas je Arsen Dedić i dobacio: “Pa nazovite se onda Novi fosili. Tako nam je ime dao upravo Arsen” prisjetio se Colnago u intervjuu za Gloriju.
U početku su Novi fosili imali isključivo mušku postavu, no prekretnica se dogodila 1976. dolaskom pjevačice Đurđice Miličević (kasnije Barlović), klavijaturista i skladatelja Rajka Dujmića te gitarista Vladimira Kočiša Zeca. Nakon prerane smrti Đurđice Barlović, bendu su se priključili Sanja Doležal i Nenad Šarić.
Colnago se povukao iz glazbene industrije nakon raspada benda 1991. godine i bavio se različitim poslovima, poput prodaje posuđa, usisavača i sladoleda. No, 2005. godine ponovno se vratio glazbi kada su se Novi fosili ponovno okupili u sastavu sa Sanjom Doležal i Vladimirom Kočišem Zecom.
Jedan od njegovih posljednjih nastupa s bendom bio je na dodjeli nagrada Zlatni Studio, kada su Novi fosili i skladatelj Rajko Dujmić primili nagradu za životno djelo.