Gradonačelnik Grada Čazme Dinko Pirak održao je u srijedu 26. veljače 2025. radni sastanak s predstavnicima braniteljske udruge Klub 2/105, najbrojnije braniteljske udruge na čazmanskome području.
Govora je bilo o pripremama za izložbu koju će navedena braniteljska udruga pripremiti 28., 29. i 30. travnja, uoči 30. obljetnice vojno-redarstvene akcije Bljesak i operacije Oluja.
– Riječ je o izložbi koja prikazuje ratni put 2. bojne 105. brigade, čiji su mnogi članovi dali ono najvrjednije za domovinu – svoj život. Njima i njihovim obiteljima vječni smo dužnici – istaknuo je tom prilikom gradonačelnik i dodao kako će Grad Čazma, kao i uvijek kad je riječ o projektima koji se tiču branitelja, podržati ovu inicijativu.
Izložba će se održati u Domu hrvatskih branitelja u Čazmi, jedinstvenom takvom prostoru u širem okruženju, koji je Grad Čazma uredio i opremio i gdje se već nalazi stalna izložba posvećena Domovinskom ratu, kao i spomen soba hrvatskim braniteljima s čazmanskoga područja.