Foto/PU bjelovarsko-bilogorska

Tijekom proteklog vikenda, od 21. do 23. veljače, policijski službenici Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske proveli su pojačane aktivnosti u nadzoru prometa s ciljem smanjenja prometnih prekršaja i povećanja sigurnosti na cestama. U akciji je sudjelovao maksimalan broj policijskih službenika, uz korištenje svih raspoloživih uređaja za nadzor brzine i kontrolu vozača.

Tijekom provođenja mjera utvrđeno je ukupno 313 prometnih prekršaja. Najveći broj, njih 225, odnosio se na prekoračenje dopuštene brzine kretanja. Najveće zabilježeno prekoračenje izmjereno je u Malom Pašijanu, gdje je vozač upravljao vozilom brzinom od 116 km/h na dijelu ceste gdje je ograničenje 70 km/h.

Osim prekršaja brzine, evidentirano je i 10 prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola. Najveća izmjerena koncentracija alkohola iznosila je 2,2 g/kg, a utvrđena je kod 24-godišnjeg vozača osobnog automobila u Rajiću. Policija je zabilježila i 16 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa, četiri prekršaja nepropisnog korištenja mobitela tijekom vožnje te 58 ostalih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Pojačane kontrole prometa nastavit će se i u narednom razdoblju, pri čemu policija apelira na vozače da se pridržavaju prometnih propisa kako bi se smanjio broj nesreća i stradalih na cestama.