Foto/Pixabay

U subotu, 8. veljače 2025., započeo je tjedni bojkot trgovačkog lanca Konzum, koji će trajati do petka, 14. veljače. Ova inicijativa proizašla je iz ankete provedene 5. veljače na Facebook stranici platforme “Halo inspektore”, gdje je sudjelovalo 144.732 glasača s ukupno 211.638 glasova. Konzum je odabran za bojkot s 31,7% glasova, dok su Plodine i Studenac slijedili s 29,1% i 6,87% glasova.

Ovaj bojkot dio je šireg vala nezadovoljstva potrošača zbog rasta cijena osnovnih proizvoda. Prethodno su organizirani jednodnevni bojkoti, kada su građani pozvani da se suzdrže od svih oblika plaćanja. Prema podacima Porezne uprave, tijekom tih bojkota zabilježen je pad prometa u maloprodaji, što ukazuje na odaziv građana.

U međuvremenu, Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o izravnim mjerama kontrole cijena određenih proizvoda u trgovini na malo, proširujući listu proizvoda s ograničenim cijenama s 30 na 70 artikala. Trgovci su obvezni osigurati najmanje jednu vrstu artikla iz svake kategorije po najvišoj utvrđenoj cijeni te jasno označiti te proizvode u svojim prodajnim objektima.

Imate priču ili informaciju?

Želite na neki problem upozoriti ili nekoga istaknuti?

Pošaljite nam poruku.

    Vaši podaci neće biti javno objavljeni niti proslijeđeni trećim stranama.