Na Gradskoj tržnici u Bjelovaru danas su se s građanima družili kandidatkinje i kandidati koalicije “Rijeke pravde” u 2. izbornoj jedinici. Deveti na listi Igor Jareš i predsjednik županijske organizacije SDP-a, iznio je svoje stavove i istaknuo važnost promjena.

-Prije svega, čast mi je biti s ljudima koji su već vladali u ovoj državi, koji su bili u Vladi koja je bila bez korupcije, bez afera, koji su odradili dobar posao za naše građane i za naše društvo i očekujem da će od 17. travnja ti neki ljudi ali i puno novih ljudi koje predvodi SDP u svojoj koaliciji ostvariti važne promjene za sve generacije. Posebice za najosjetljivije dijelove društva kao što su umirovljenici, mladi, javno zdravstvo i zdravstvena skrb. Tu SDP ima svoj program koji će zasigurno donijeti promjenu u našem društvu bez kriminala, bez povlaštenih i bez korupcije. Ja sam siguran da ćemo 17. travnja pobijediti, kazao je Jareš i dodao kako u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji treba dosta promjena.

-Iako je HDZ obećavao mnogo toga, na prošlim lokalnim izborima oni su ostvarili tu pobjedu na valu tih obećanja, ali vidimo da se nije mnogo toga promijenilo. To nije ono što građani ove županije zaslužuju, zaslužuju puno više i ja se nadam i zapravo sam siguran da će naša vlada predvođena SDP-om sigurno imati sluha za takve stvari i da će Bjelovar, Daruvar, Garešnica, Grubišno Polje te ostali gradovi i općine u našoj županiji biti puno bolje povezani i povezani onako kako to zapravo treba bitI u današnje vrijem, kazao je Jareš.

Dejan Plentaj, 11. na listi i predsjednik GO SDP Bjelovar, naglasio je važnost reforme primarne zdravstvene zaštite.

-Nijedna Vlada i nitko nije reformirao, promijenio loše stvari u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. To su ordinacije u Domu zdravlja, privatne ordinacije obiteljske medicine, ginekološke, pedijatrijske, stomatološke. Doktori na primarnoj zdravstvenoj zaštiti su u problemima. Neki od problema su financijski limiti, liste čekanja i hladni pogon. Rješenje je jednostavno. Za to treba samo isključivo politička volja. Mi smo takvu situaciju već imali gdje nije bilo limita. Bili su zadovoljni pacijenti, osiguranici, liječnici, sestre i svi koji su u tom krugu, istaknuo je Plentaj.


Anka Mrak Taritaš, treća na listi izrazila je odlučnost u provođenju promjena.

– Uvijek nas pitaju što su prva tri poteza. Prva tri poteza su nešto što možete napraviti odmah, a to je da glavni državni odvjetnik ne sjedne u Gajevu, drugo da onaj nesretni Lex AP ne stupi na snagu i da se stvari koje su vezane uz umirovljenike strukturirano riješe povećanjem mirovine, ne mrvicama sa stola. Onda imamo i niz elemenata koji su dugoročno važni. Meni osobno je izuzetno važno zapravo priuštivo stanovanje, dakle najam stanova. I u Bjelovaru i bilo gdje u Republici Hrvatskoj cijene najma stanova su otišle u nebo. Mladi ljudi si to ne mogu priuštiti i trebamo omogućiti i osigurati stanovanje, zaključila je Mrak Taritaš.