5.8 C
Bjelovar
Srijeda, 21 veljače, 2024
spot_img

Pozitivni rezultati za Bjelovarsko-bilogorske nogometne trećeligaše u novim prijateljskim susretima

Nove vijesti

PRIJATELJSKE UTAKMICE NK MLADOST ŽDRALOVI I NK BJELOVAR:

NK MLADOST ŽDRALOVI – NK VRAPČE ZAGREB 3:0

Nastavio se naporan ritam nogometaša Mladosti iz Ždralova pod ravnanjem novoga trenera Miroslava Bojka. Naime, nakon mnoštva mukotrpnih treninga, momčad iz bjelovarskog predgrađa odigrala je i svoju drugu prijateljsku utakmicu pred nastavak sezone u Super Sport Drugoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Da budemo precizniji, majstori trenera Bojka su, poslije neodlučenih 0:0 protiv sastava Gaj Mače ovoga puta uvjerljivo savladali NK Vrapče Zagreb. Po isteku 90 nogometnih minuta, koje su ponovo odigrane na umjetnoj travi bjelovarskog gradskog stadiona rezultat je glasio 3:0.

Stoga, ovakav rasplet dovoljno govori o puno većoj kvaliteti jedne od mnogobrojnih hrvatskih Mladosti u odnosu na klub koji je ovoga trenutka osmoplasiran u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi Centar, odnosno to da NK Mladost Ždralovi s punim pravom „puca“ na naslov prvaka. Bila je to sadržajna i gledljiva utakmica u kojoj su Mladostaši nastupili gotovo kompletni. Nedostajao je tek virozni Brezina, dok se Cruz tek prije nekoliko dana, nakon oporavka od gripe priključio pripremama. Shodno svemu navedenome, „Redsi“ iz Ždralova ostavili su puno bolji dojam od svog ovotjednog suparnika, a to nas dovodi do toga da su kapetan Mateo Jakšić i društvo bili puni želje, entuzijazma, neumorno su trčali te lopta za njih niti u jednom duelu nije bila izgubljena. Isto tako, prisutan je bio i visoki pritisak, ali je važno napomenuti kako se svi ovi navodi isključivo odnose na prvih 45 minuta. Tada su oba sastava igrala s papirnato najjačim postavama s tim što se kod domaćina posebice istaknuo trojac: Krešić/Herceg/Marić.

Svi oni bili su nerješiva enigma za gostujuću obranu, dok je dvojac Herceg/Krešić zaslužan za vodeći pogodak Mladosti. Herceg je izmakao kontroli svojih čuvara pobjegavši po lijevoj strani poslije čega je povratnom loptom uposlio sveprisutnog Krešića koji je, u maniri vrsnog strijelca savladao vratara NK Vrapče preciznim udarcem sa 16 metara. U tijeku je bila 10. minuta. Herceg, kojeg se može okarakterizirati najboljim igračem dvoboja je inicirao i drugi pogodak. Na nekih dvadesetak metara od suparničkog gola oduzeo je loptu obrambenom nogometašu Vrapča te potom asistirao Mariću kojemu iz neposredne blizine nije bilo teško pogoditi mrežu za 2:0. Na semaforu je otkucavala 20. minuta, a ujedno, tih 2:0 bio je konačan ishod prvog poluvremena.

Po povratku na travnjak igralo se znatno siromašnije. To znači da su oba trenera izmijenila momčadi, a u takvom odnosu snaga nešto bolje su se snašli gosti. Nametnuli su se i u nekoliko navrata opasno zaprijetili vratima Mladosti iz Ždralova. Ipak, domaćini su se nedugo zatim posložili, pa su sve do završnice bili ravnopravni ponovo preuzevši inicijativu. Dovelo je to do postavljanja konačnih 3:0 u 90. za što je zaslužan Colarić. On je najprije izborio korner poslije kojega je sam glavom poentirao za konačan zaključak.

Dakle, sada Ždralovčanima možemo samo čestitati uz nadanja kako neće doći do novih izostanaka. Također, za njih sada slijedi novi tjedan napornih treninga, pa potom i treći pripremni susret. Igrat će Bojkova družina protiv NK Zagorec Krapina u subotu – 3. veljače s tim što će satnica te mjesto odigravanja biti određeni naknadno. Naravno, i ta ćemo zbivanja budno pratiti.

NK DINAMO ZAGREB (JUNIORI) – NK BJELOVAR 0:2

Svoj ubrzani ritam nogometaši Bjelovara nastavili su novim gostovanjem u Zagrebu. Oporavljen od bolesti, trener Dino Babić svoje je majstore ovoga puta doveo na megdan juniorskoj momčadi Dinama, na igralište „Luka Modrić“, a konačan ishod glasio je 0:2 za bjelovarske bijele. Tako su se Bjelovarčani vratili pobjedama, odnosno boljim izdanjima nakon poraza prošle srijede od sastava Lučkog s tim što treba naglasiti da je gostujući pristup bio kud i kamo bolji nego protiv Lučkoga.

Da će ovo biti gostujućih 90 minuta dalo se naslutiti već u 5. minuti kada je Barišić iz brze tranzicije zabio za 0:1, ali treba kazati i to da mladi Dinamovci nisu bili kompletni. Nedostajalo im je nekoliko vrlo važnih karika, pa se Babić i njegovo društvo nikako ne smiju zavaravati ovim postignućem. Pred njima je još mnogo mukotrpnog posla ukoliko žele doći do željene razine, međutim, jasno je da će im ova pobjeda, koju je pogotkom iz kaznenog udarca u 53. potvrdio Varga dati potreban vjetar u leđa. Kažimo i to da je NK Bjelovar, koji će već u srijedu – 31. siječnja u popodnevnom terminu na svom stadionu dočekati nogometaše Bilogore iz Grubišnog Polja u ovih 90 minuta bio lišen usluga još uvijek ozlijeđenog Motike, koji bi se treninzima trebao vratiti idućega tjedna, a nije bilo niti bolesnog Romca, odnosno poslovnim obvezama spriječenog Čikvara.

Upravo ovi navodi daju još jednu dodatnu težinu ovom bjelovarskom slavlju, no, znajući Babića, on će i dalje od svog sastava, kojeg je ponovo miksao tražiti maksimalan pristup i u budućnosti. Dakako, tako i treba biti, pa bjelovarski nogometni strateg ima našu potpunu podršku.