SUPER SPORT DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA; 13. KOLO SEZONE 2023./2024.:

NK OPATIJA – NK BJELOVAR 4:2

Utakmica između NK Opatija i nogometaša Bjelovara, koja se trebala igrati još u petak – 10. studenoga, a koja je odgođena zbog poplavljenog travnjaka kultnog stadiona „Kantrida“, o čemu smo vas izvijestili na našem portalu odigrana je danas – nedjelja, 12. studenoga s početkom u 14 sati. Bila je to posljednja utakmica 13. kola Super Sport Druge hrvatske nogometne lige prvoga dijela sezone 2023./2024. te je to zapravo bila jedna prava ljepotica. Naime, okupljeno gledateljstvo pod riječkim stijenama imalo je priliku vidjeti čak šest pogodaka s tim što je konačan ishod glasio 4:2 za domaćine. Dakle, bijeli iz Bjelovara su tako, nakon dva neriješena rezultata i jednog trijumfa pod vodstvom trenera Dine Babića doživjeli i prvi poraz.

Mora se naglasiti da, kada se sve sabere u jedno bjelovarska momčad, zajedno sa svojim strategom itekako može žaliti. Ovaj navod zapravo znači da je bjelovarski nogometni trećeligaš odlično stajao do same završnice unatoč tome što je na semaforu već od 5. minute pisalo 1:0. Poentirao je tamnoputi Ajayi, inače bivši član HNK Rijeka, a ujedno se s tih minimalnih 1:0 otišlo na predah. Taj predah je uvelike koristio NK Bjelovar jer su Babićevi izabranici u nastavku zaigrali mnogo hrabrije i otvorenije. Takav pristup naplaćen je u 61. kada je Stojanović zasluženo donio poravnanje Bjelovaru savladavši još jednog bivšeg nogometaša riječkog prvoligaša – vratara Andreja Prskala.

No, niti tu nije bio kraj odličnom gostujućem razdoblju. Preciznije, ono je trajalo do 75. kada je Mijatović donio potpuni preokret. Međutim, od tog trenutka gosti su se iz neobjašnjivih razloga ugasili. Domaćini su u potpunosti preuzeli inicijativu te na krilima sveprisutnog Antonia Pejanovića došli do velikog trijumfa. Ono što svakako treba naglasiti jest to da je Pejanović u igru ušao u 63. minuti te je u tom kratkom vremenu na travnjaku uspio biti dvostruki strijelac, ali i asistent kod jednog zgoditka. Dakle, ponovimo – Babić i njegovi majstori su itekako tužni krenuli u svoj Bjelovar, no prilika za popravni slijedi već idućega tjedna kada na bjelovarski novoizgrađeni stadion stiže Marsonija iz Slavonskog Broda.

Naravno, i tih ćemo 90 minuta pratiti sa strepnjom uz nadu da se kapetan Ljevar i njegovi suigrači mogu vratiti na pozitivne staze, dok vam sada, kao zaključak ovog osvrta donosimo Babićeva razmišljanja.

–Ne možemo tražiti krivca za ovaj gubitak. Svi snosimo krivicu ne znajući susret privesti kraju. Imali smo vodstvo 1:2, imali smo inicijativu, ali, ili smo se prepali prednosti, ili smo već tada smatrali da je priča završena. Uz to, nismo pronašli načina zaustaviti Pejanovića koji nas je gotovo sam savladao. Stoga, sada se moramo okrenuti predstojećim utakmicama u kojima ćemo tražiti sva tri boda – kratko nam je poručio bjelovarski nogometni strateg poslije ovog nesretnog poraza.