13.7 C
Bjelovar
Ponedjeljak, 2 listopada, 2023
spot_img

Neslavan završetak sezone Bjelovarsko-bilogorskih nogometnih četvrtoligaša

Nove vijesti

Ove su subote – 3. lipnja odigrane sve predviđene utakmice 26., posljednjeg ovosezonskog kola Četvrte hrvatske nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica. Predstavnici ovog podneblja su tom prilikom tražili pozitivne rezultate kako bi, nakon prošlotjednih šest osvojenih bodova iz četiri odigrane utakmice na svoj konto možebitno uknjižili još veću brojku. Preciznije, četvrtoligaši ovoga podneblja su željeli nastaviti uveseljavati sebe i svoje navijače još boljim pozicijama ukupnog poretka, odnosno, što je kvalitetnije moguće zaključiti svoju prvenstvenu priču u sezoni 2022./2023.

Tako je momčad garešničkog Garića ugostila NK Dinamo Predavac što znači da je publika u Garešnici imala priliku uživati u Bjelovarsko-bilogorskom četvrtoligaškom derbiju, ali, obzirom na proljetnu formu Predavčana, majstorima trenera Dragana Vaclaveka nije bilo nimalo lako. Derbi meč su imali i igrači grubišnopoljske Bilogore 91. Naime, oni su, nakon ogromne borbe protiv Mladosti iz Ždralova tijekom tjedna u finalu županijskoga Kupa i nesretnoga poraza poslije izvođenja jedanaesteraca sada gostovali u Cvetkovcu kod tamošnjeg Tehničara. Tom utakmicom su željeli učvrstiti drugu poziciju ukupnog poretka, dok su domaćini imali plan iskoristiti umor protivnika do kojeg je sasvim sigurno došlo obzirom na već spomenuti finalni meč.

Ovaj dio priče ćemo okončati s NK Čazma koji je po prošlotjednom gubitku na domaćem terenu u susretu protiv Ferdinandovčana sada gostovao u Molvama gdje je snage odmjerio s tamošnjom Mladosti koja je, nakon velikog ostvarenja te pobjede upravo u Grubišnom Polju ovih 90 minuta dočekala s ogromnim entuzijazmom, odnosno željom svoju zavidnu formu potvrditi još jednim slavljem, slavljem kojim bi sezona za njih bila završena najbolje moguće. Dakako, izabranici trenera Nevija Birta su imali drugačije planove što nas dovodi do toga da su se željeli iskupiti za slabašna izdanja u posljednjih nekoliko tjedana.

NK GARIĆ GAREŠNICA – NK DINAMO PREDAVAC 2:1

NK TEHNIČAR CVETKOVEC – NK BILOGORA 91 GRUBIŠNO POLJE 6:0

NK MLADOST MOLVE – NK ČAZMA 1:0

Nakon svih uzbuđenja, Garićevci su nadvisili svoje sportske prijatelje iz Predavca s konačnih 2:1, pa su tako dokazali da Vaclavek radi odličan posao, odnosno da su i Predavčani samo ljudi od krvi i mesa.  Nadalje, drugi ovotjedni derbi koji je odigran u Cvetkovcu je, na svoju i radost svojih navijača dobio Tehničar. Bilo je pomalo nevjerojatnih 6:0 čime je potvrđeno kako je Kup ostavio traga na Grubišnopoljcima. Molvarci su očekivano pobijedili Čazmance s minimalnih, ali dovoljnih 1:0 i time najbolje moguće završili svoju četvrtoligašku ovosezonsku priču.

Također, sve ovo znači da su naši županijski četvrtoligaši ostvarili samo jedan trijumf. Niti jedna utakmica nije završena podjelom bodova, dok su pretrpljena čak tri gubitka. Stoga, sveukupno su osvojena skromna tri boda, a obzirom na ostale završetke dvoboja najbolji klub ovog podneblja nakon 26. kola je, bezobzirno na ovotjedni uvjerljiv poraz onaj iz Grubišnog Polja. On je okončao na visokom drugom mjestu sa 62 boda na svom kontu i uz razliku pogodaka od 67:30 što je +37. Nogometaši iz Predavca su četvrtoplasirani s brojkom 46 u rubrici bodovi. Njihova razlika pogodaka je 49:38, odnosno +11. Slijedi garešnički Garić koji je ovu sezonu završio kao deveti, i to s 33 boda. Može se pohvaliti pozitivnom gol razlikom (58:51), a odmah iza njega, dakle 10. je NK Čazma. On je sakupio 26 bodova uz izrazitu negativu u zgodicima. Preciznije, majstori trenera Birta imaju 30:55 što je -25.

Shodno svemu izrečenome, spušten je zastor na sezonu 2022./2023., no već sada jedva čekamo buduća uzbuđenja u Četvrtoj hrvatskoj nogometnoj ligi Bjelovar-Koprivnica-Virovitica. Ona će vrlo brzo doći, brže negoli što mi to mislimo, a dakako, kada do toga dođe, pratit ćemo ih s velikim zanimanjem. Za kraj možemo svim našim klubovima čestitati na svemu postignutom, ustvrditi kako su svi sačuvali ovaj ligaški status, dok se naslovom prvaka okitio sastav Pitomače.  

Vezane vijesti

spot_img
- Slušaj Super narodni radio -

Crna kronika