ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE ZA RUKOMETAŠICE:

RK LOKOMOTIVA ZAGREB – ŽRK BJELOVAR 37:22

Samo nekoliko dana nakon prvenstvenog susreta na domaćem parketu protiv čakovečkog Zrinskog i nove sigurne pobjede kojom su učinile još jedan korak ka obrani trećeg mjesta, rukometašice Bjelovara su odigrale četvrtfinalni susret nacionalnog Kupa. Izabranice trenera Daria Obrana su u tom susretu gostovale u Zagrebu, u dvorani „Kutija šibica“ na Trešnjevci kod moćne Lokomotive te su naposljetku priče uvjerljivo poražene sa 37:22. Dakle, bjelovarski ženski rukometni prvoligaš, unatoč velikim željama i nadanjima nije uspio iznenaditi hrvatskog predstavnika u Ligi prvakinja pa ove sezone neće vidjeti Poreč, odnosno „Festival rukometa“ koji će se održati od 24. do 28. svibnja, a na kojem će se okupiti najbolje od najboljeg u obje konkurencije ovoga natjecanja.

Nadalje, kada je riječ o samim zbivanjima u meču između Zagrepčanki i Bjelovarčanki kažimo kako su gošće ovom prilikom priključak sa svojim favoriziranim suparnicama držale samo na otvaranju, odnosno do ishoda 6:6 u 11. minuti kada je poentirala Ana Maria Gavrić. Od tog trenutka je uslijedila ogromna, 7:0 serija domaćih rukometašica čime su one ostvarile izraženu prednost od 13:6. Za to se u 20. minuti pobrinula Stela Posavec pogodivši iz blizine, sa šest metara. Nakon toga su Lokosice stečenu zalihu uspješno održavale i na predah otišle rezultatom 20:14, da bi u drugih 30 minuta ubacile u još jednu brzinu više.

Majstorice trenera Nenada Šoštarića su „mljele“ svoje suparnice svakom novom minutom, posebice jakom obrambenom formacijom iz koje je proizašlo mnoštvo lakih pogodaka tako prezentiravši svoju veliku snagu u odnosu na njih. Sve izrečeno nas dovodi do toga da je u 45. ishod glasio nadmoćnih 30:15 te je pobjednik već tada bio poznat. Da budemo još precizniji, jedino što se očekivalo bio je konačan rezultat, a, unatoč bjelovarskoj borbenosti razlika se nije smanjila. Dapače, ostala je istovjetna onoj iz 45. minute uz naglasak kako su Obranove rukometašice u drugom poluvremenu postigle samo osam zgoditaka. Dakle, još jednom ponovimo da ŽRK Bjelovar do iznenađenja nije uspio doći pa će se sada u potpunosti moći posvetiti ostatku prvenstvene sezone.

Taj ostatak će mu najprije već ove subote – 1. travnja donijeti još jedno teško gostovanje. Naime, Bjelovarčanke će otići u Koprivnicu tamošnjoj Podravka Vegeti, a kako će se tamo provesti preostaje nam saznati. Akcija će započeti u 16 sati, dok smo vam u ovom osvrtu ostali dužni još samo reći imena najboljih strijelaca iz ovih zagrebačkih 60 minuta. Kod Lokomotive su po pet golova zabile Tena Japundža (stopostotna) te nekadašnja igračica Bjelovara – Ana Malec. Također, napomenimo da je Malec realizirala sva četiri izvedena sedmerca. S druge strane, već spominjana Gavrić je pogodila u devet navrata s tim da je za taj učinak potrošila čak 18 lopti. Penale je izvodila 5/5, a Lucija Ivanda je dodala četiri gola (jedan propust).