U subotu i nedjelju (28. i 29. svibnja) je nastavljena Prva županijska nogometna liga Bjelovarsko-bilogorske županije. Prema rasporedu je odigrano svih osam predviđenih utakmica 28., trinaestog proljetnog kola drugog dijela sezone pa tako možemo konstatirati kako su zaljubljenici u ovaj nogometni rang još jednom mogli uživati u mnoštvu lijepih poteza ovdašnjih nogometnih majstora, odnosno kako niti ovoga puta nije bilo nepredviđenih okolnosti. Svih osam mečeva je bilo zanimljivo, a u njima su snage odmjerili te su postignuti sljedeći rezultati:

NK TRNSKI NOVA RAČA – NK TOMISLAV BEREK 5:0

Strijelci su u ovoj prvenstvenoj rundi bili raspoloženi pa je postignuto okruglih 30 pogodaka. 20 su zabili domaći igrači, dok su gostujući nogometaši mrežu domaćih čuvara mreže tresli u 10 navrata. Domaćini su puni plijen odnijeli u samo tri dvoboja, čak pet susreta je okončano neodlučenim ishodom, a gosti nisu uspjeli doći do punog plijena. Naglasimo kako je, zahvaljujući ovakvim raspletima na liderskoj poziciji i dalje momčad Ribara iz Končanice koja na svom kontu ima 66 bodova što je velikih osam više u odnosu na drugoplasirane momke Zdenke 91 iz Velikih Zdenaca. Trećim mjestom se trenutno može pohvaliti sastav siračanskog Kamena koji je do sada sakupio 57 bodova, četvrti su igrači Laste iz Gudovca (55 bodova), dok krug pet najboljih momčadi ovog nogometnog društva ovog trenutka zatvara NK Trnski Nova Rača. Kraj njegovog imena u rubrici bodovi sada stoji brojka 48. Treba reći kako isti broj bodova ima i Hajduk iz Hercegovca, ali Račanci imaju nešto bolju razliku pogodaka. Dakle, situacija je i dalje, kako smo to uostalom već i navikli „vatrena“, pratimo je s ogromnim zanimanjem te vam u nastavku donosimo sve ono najzanimljivije iz ovog prvenstvenog kola. U iščekivanju budućih uzbuđenja možete pročitati zapažanja klupskih trenera.

Po tko zna koji put smo imali pozitivan ishod, u ovom slučaju 3:1. Međutim, bezobzirno na to, gotovo smo i ovoga puta izgubili utakmicu. Sve smo imali u svojim rukama te smo željeli trijumfirati jer meni osobno nije svejedno da li je momčad osma ili možda peta u ukupnom poretku po okončanju sezone. Ipak, to je nogomet. Dobro, bio je ovo relativno kvalitetan dvoboj sa šest zgoditaka, gledljiv pa je stoga okupljeno gledateljstvo moglo zadovoljno otići svojim kućama – na sebi svojstven način nam se obratio Dalibor Res, trener daruvarskog nogometnog županijskog prvoligaša.

Domagoj Kunštek; trostruki strijelac u susretu Račanaca i Berečana

Nakon vodstva te promašenih prilika mojih igrača moram biti nezadovoljan gubitkom dva boda. Veći dio igre se odvijao na sredini terena pa je stoga naglasak kako je prvo poluvrijeme proteklo bez izrazitih situacija za poentiranje. Nastojali smo spuštati loptu na travnjak i pasom doći do prigoda, dok su naši ovotjedni gosti dugim pokušajima tražili svog visokog centarfora. No, nisu bili preopasni. U drugih 45 minuta, kod prednosti od 1:0 imamo dva „zicera“ kojima smo mogli riješiti sva pitanja, ali ih nismo iskoristili. Dogodilo se upravo suprotno. Naime, primili smo gol, a moram pohvaliti našeg vratara koji je u posljednjih desetak minuta u dva navrata odlično reagirao te nas spasio poraza. Za kraj ovog izlaganja želim svima čestitati na korektnosti – rekao je Željko Rebrović, trener momčadi Brestovca po podjeli bodova njegovih izabranika u domaćem okruženju sa gudovačkom Lastom.

Na igralištu u Novoj Rači se na travnjaku našao i sam Denis Nađ

–Na ovoj utakmici su nedostajali samo golovi. Cijeli susret smo igrali na visokom nivou te pritom nismo realizirali nekoliko izglednih prilika. S druge strane, naši ovotjedni gosti su također kreirali nekolicinu svojih prigoda za poentiranje. Naposljetku, smatram da smo mi bili bolja momčad tijekom cijele utakmice, ali na kraju je došlo do realne podjele bodova – ovo su riječi Matije Jandrilovića, igrača/trenera nogometaša Ivanske.

–Bio je ovo otvoren dvoboj u kojem su se prilike redale na oba kraja terena. Stoga je prava enigma kako je završilo bez pogodaka. Naposljetku, možemo žaliti za propuštenim, a vjerujem da nitko od prisutnih ne bi zamjerio glavnom sucu da je označio kazneni udarac za nas pred sam kraj. Ovako je priča okončana s nepopularnih 0:0, no smatram da je upravo to, prema prikazanom, po mom skromnom mišljenju najpoštenije. Domaćinima čestitam na iskazanoj borbenosti te im želim sve najbolje u preostale dvije prvenstvene runde – ovako je događanja iz Utiskana komentirao Danko Tomašek, igrač/trener NK Zdenka 91 iz Velikih Zdenaca.

Brazilac Yuri je ponešto pokušavao u berečkom dresu, ali bez uspjeha

Nismo imali sreće u ovih 90 minuta nogometne igre iako smo odigrali dobru utakmicu. Imali smo nekoliko svojih prilika, ali ih nažalost nismo kapitalizirali. Stoga, sada mi preostaje čestitati NK Ribar Končanica na pobjedi obzirom da je on svoje pretvorio u zgoditke — rekao nam je Dalibor Pavličić, igrač/trener brezovačkog BŠK-a.

Jedna zanimljiva situacija

Iako smo nastupili bez trojca: Šotola, Debač, Mateo Đođ, mislim da je naša pobjeda posve zaslužena. Sada se okrećemo pripremi za još jedan domaći sraz protiv NK Ivanska u kojem ćemo tražiti nova tri boda kako bismo se na trijumfalan način oprostili od svojih navijača za ovu sezonu — ovoga puta nam se kratko obratio Denis Nađ, igrač/trener račanskog Trnskog.

Bili smo bolji u prvih 45 minuta, ali nismo uspjeli iskoristiti svoje četiri stopostotne prilike. Domaćini to na drugoj strani koriste te iz svoje prve prave situacije za gol dolaze do istog. Nastavak je u potpunosti pripao nogometašima Trnskog. Iz desetak kvalitetno izvedenih kontranapada postižu pogotke i time rješavaju pitanje pobjednika – kazao nam je Josip Bartolčić, trener berečkog Tomislava poslije visokog poraza njegove momčadi na račanskom igralištu „Domagoj Novak“.