U subotu i nedjelju (16. i 17. travnja) je odigrano svih osam predviđenih utakmica 21., šestog jesenskog kola drugog dijela sezone Prve županijske nogometne lige Bjelovarsko-bilogorske županije. Tako možemo konstatirati kako su zaljubljenici u ovaj nogometni rang još jednom mogli uživati u mnoštvu lijepih poteza ovdašnjih nogometnih majstora, odnosno kako ovoga puta nije bilo nepredviđenih okolnosti. Stoga su, unatoč Uskrsu odigrani svi mečevi. Svih osam je bilo zanimljivo, a u njima su snage odmjerili te su postignuti sljedeći rezultati:

NK BŠK BREZOVAC – NK IVANSKA 1:0

Strijelci su u ovoj prvenstvenoj rundi bili osrednjeg raspoloženja pa su postignuta 22 pogotka. 12 su zabili domaći igrači, dok su gostujući nogometaši mrežu domaćih čuvara mreže tresli u 10 navrata. Domaćini su puni plijen odnijeli u svega tri dvoboja, samo jedan susret je okončan neodlučenim ishodom, a gosti su s terena punih džepova otišli u četiri sraza. Naglasimo kako je, zahvaljujući ovakvim raspletima na liderskoj poziciji i dalje momčad Ribara iz Končanice koja na svom kontu ima 51 bod što je velikih sedam više u odnosu na drugoplasirane momke Zdenke 91 iz Velikih Zdenaca. Trećim mjestom se trenutno može pohvaliti sastav siračanskog Kamena koji je do sada sakupio 43 boda, baš kao i gudovačka Lasta. Jedina razlika između ove dvije momčadi jest ta što Siračanci imaju razliku pogodaka +23, dok su Lastani na +22. Krug pet najboljih momčadi ovog nogometnog društva ovog trenutka zatvara NK Trnski Nova Rača. Kraj njegovog imena u rubrici bodovi stoji brojka 36. Dakle, situacija je i dalje, kako smo to uostalom već i navikli „vatrena“, pratimo je s ogromnim zanimanjem te vam u nastavku donosimo sve ono najzanimljivije iz ovog prvenstvenog kola. U iščekivanju budućih uzbuđenja možete pročitati zapažanja klupskih trenera.

–Dvoboj koji je po trenutnom stanju na ljestvici nosio epitet derbija kola. U prošloj polusezoni smo mi slavili u gostima, dok je ovog puta to za nogom pošlo NK Trnski. Rekao bih kako je to malo neuobičajena pojava. Nadalje, u prvih 45 minuta smo pogodili vratnicu i gredu, a gostujuća je momčad također kreirala dvije jako izgledne situacije za poentiranje. Drugi dio meča je ipak bio nešto zatvoreniji i naposljetku se presudnim pokazao prvi gol naših ovotjednih suparnika koji je postignut iz slobodnog udarca. Tom je prilikom lopta pogodila našeg igrača u živom zidu te se od njegovih leđa odbila u drugi kut. Na kraju smo sve karte bacili u napad, međutim nismo pronašli način poravnati ishod. Stoga, sada mi preostaje samo čestitati Račancima na trijumfu, a svojim momcima na iskazanoj borbenosti. U sljedećoj rundi gostujemo u Hercegovcu gdje niti jedan gost nije favorit. No, bezobzirno na to, vjerujem da možemo odigrati kvalitetnu utakmicu i uvjeren sam kako će taj lokalni derbi biti prava poslastica za navijače – rekao je Danko Tomašek, igrač/trener NK Zdenka 91 Veliki Zdenci posije pomalo neočekivanog gubitka bodova na domaćem terenu od nogometaša Trnskog.

–Odigrali smo još jednu odličnu utakmicu i sasvim zasluženo slavili nad odličnom momčadi Zdenke 91 koja je do sada imala devet dvoboja pred svojim navijačima te isto toliko pobjeda. Dakle, ovo joj je prvi poraz nakon dugo vremena, a poveli smo 0:2 pogocima Šotole. Uz to smo kreirali još nekoliko izglednih prigoda za pogodak koje nažalost nismo kapitalizirali. S druge strane, Zdenčani su zabili u samoj završnici za smanjenje, ali je to bilo sve od njih. Sada ćemo proslaviti ovo veliko ostvarenje nakon čega se okrećemo srijedi kada gostujemo u Daruvaru. Tamo ćemo također tražiti puni plijen — kazao nam je Denis Nađ, igrač/trener sastava Trnskog iz Nove Rače.

Brezovac – Sportska ulica

Svoju kvalitetniju igru te veći posjed lopte smo okrunili s četiri zgoditka u protivničkoj mreži. Stoga smatram da smo posve zasluženo odnijeli sva tri boda – kratko i jasno je poručio Dalibor Res, trener NK Daruvar nakon što je na tamošnjem igralištu savladana momčad Brestovca.

–Prvih pola sata igre smo držali „nulu“ uz bolju prezentaciju domaćina. Iz oduzetih lopti napravili smo pritisak, ali Havliček i Lengelić nisu bili precizni u situacijama u kojima su se našli. Protivničke prilike za pogodak je naš vratar uspio obraniti i sve do 30. minute su stvari izgledale dobro po nas. Ipak, tada primamo prvi zgoditak, i to iz kornera. Potom smo, u iduće dvije minute bili u očiglednom šoku, izgubljeni pa je domaćin stigao do još dvije egzekucije. Tu je meč bio razriješen iako smo u drugih 45 minuta pokušali popraviti dojam. Opet smo stvorili dvije stopostotne prigode u kojima se Lengelić nije snašao. Stoga, moram čestitati Daruvaru koji, kada je kompletan kao što je to bilo danas igra lijepo i učinkovito. Nama ostaje bodove tražiti u budućnosti – ovako je stvari iz Daruvara komentirao trener Brestovca, Željko Rebrović.

Okupljeni gledatelji

–Čestitam svojim momcima na zalaganju, nemam im što zamjeriti. Uz nekoliko izostanaka važnih pojedinaca, borili smo se te vodili u dva navrata. To naposljetku ipak nije bilo dovoljno. Nismo uspjeli zadržati koncentraciju pa je naše neiskustvo „kumovalo“ ovakvom raspletu. Također, čestitke zaslužuju i gosti koji su se fer, korektno borili – ovo su riječi Mate Šipraka, trenera županijskog prvoligaša iz Rovišća.

–Slavili smo nad vrlo dobrom momčadi Rovišća ishodom 2:3 iako smo dvaput gubili. Stoga, moji nogometaši zaslužuju sve čestitke na dobroj utakmici i na zalaganju. To se posebice odnosi na drugih 45 minuta u kojima smo bili dominantni stvarajući izgledne prigode. Sastavu HNK Rovišće želim puno sreće u nastavku sezone – Zdravko Joščak, trener NK Kamen Sirač je ovako komentirao događaje u Rovišću.

Ponešto egzibicije

Čvrst meč u koji nismo ušli na najbolji mogući način. Domaćin je bio čvrst, posve odlučan da bodovi ostanu u njegovu vlasništvu. Visok travnjak te jak vjetar su sprečavali da gledatelji vide lijep nogomet. Nakon domaćeg vodstva, do kojeg je došlo desetak minuta prije kraja sve je upućivalo na to da smo izgubili. Međutim, moji momci nisu tako mislili pa smo preko mladića koji su ušli s klupe – Horvata, odnosno Pokopca došli do sva tri boda. Čestitam svojim igračima na upornosti te osvojenim bodovima – ponosno je govorio Darko Coha, trener gudovačke Laste.

Gostujući igrač oboren na tlo

Bili smo puno bolji suparnik tijekom čitavih 90 minuta što smo naposljetku naplatili pobjedom. Već u prvom poluvremenu smo se nametnuli aktivnijom igrom pred golom NK Bilogorac Veliko Trojstvo i, nakon nekoliko poluprilika uslijedila je izvrsna duga lopta Abramovića sa svoje polovice igrališta prema Kočišu koji se rutinski oslobodio svog čuvara te savladao nemoćnog domaćeg vratara za 0:1. Po postignutom zgoditku ne koristimo još nekoliko prigoda za povećanje vodstva, dok u drugom dijelu na red stupa pritisak domaćina koji, unatoč pomoći vjetra ne uspijeva ozbiljnije ugroziti našeg sigurnog vratara. Prijetili smo iz nekoliko opasnih brzih protuudara, ali nismo pronašli načina iznova zabiti. Ipak, ostvarili smo sva tri boda što, prema viđenome smatram sasvim zasluženim. Napomenuo bih kako je igrač dvoboja već spomenuti Kočiš — kazao nam je Josip Bartolčić, trener berečkog Tomislava.

Pa sada i domaći

Dvoboj u kojem igra, po mom mišljenju nije bila dozvoljena. Bilo je pregrubo, bez sankcija suca, a u cijeloj ovoj priči moji nogometaši s terena su izašli s čak dva raskrvavljena nosa. Od toga je jedan slučaj mogućeg puknuća. Igrač je završio na hitnoj. Nogomet je inače igra u kojoj akteri i publika dolaze uživati i veseliti se. Danas to nije bilo moguće. Ako se do slavlja dolazi ovako onda se danas nije igrao nogomet – vidno razočaran je bio Siniša Čulibrk, trener Ribara iz Končanice nakon, sasvim je jasno neočekivanog poraza njegovih majstora u Velikom Grđevcu.

Tin Habalija u akciji

–Vrlo čvrsta i borbena utakmica u kojoj smo mi imali veću prevagu na terenu. Znali smo da će biti teško, ali smo bili konkretniji u igri u odnosu na svog ovotjednog suparnika te to okrunili pobjedničkim pogotkom. Tri boda su zasluženo ostala u Brezovcu pa ja sada mogu samo čestitati svojim nogometašima na ovom ostvarenju – kratko je rekao Dalibor Pavličić, strateg NK BŠK Brezovac nakon što je njegova momčad minimalno slavila nad gostima iz Ivanske.

–Tvrda utakmica u kojoj, nakon jedne nepažene dolazi do zgoditka domaćina. Time su oni odlučili pitanje pobjednika, a nama lopta, unatoč svim napadima jednostavno nije htjela u mrežu. Dakle, mogu samo čestitati NK BŠK Brezovac na pobjedi i gostoprimstvu – rekao nam je igrač/trener NK Ivanska, Matija Jandrilović.